lepiej sprawdzić 2007 co to jest
Definicja: Tym razem, piątkowo-sobotni przegląd wydarzeń godnych uwagi słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Lepiej Sprawdzić - 14.09.2007

Słownik: Następny odcinek cotygodniowego felietonu "Lepiej sprawdzić", w czasie którego wskazujemy ciekawe imprezy, piętnujemy inicjatywy słabe, niedopracowane. Tym razem, piątkowo-sobotni przegląd wydarzeń godnych uwagi.
Definicja:
Dzisiaj w Szczecinie zagrają Kraftwek, Eurythmics, Talk Talk, Depeche Mode, New Order, Sisters Of Mercy.
Serio. Zagrają, w klubie Alter Ego, z płyt różnych. Za ten muzyczny, syntetyczny kolaż, odpowiedzialni są Lunatic i Hellbit, a więc twórcy imprezy Synths of ’80. Wnętrza klubu przy placu Batorego, wypełnione zostaną brzmieniem syntezatorów. New romantic, New wave czy New beat.
Jednak zanim traficie na elektroniczne pląsy, proponuję sprawdzić Royal Jazz Club przy Mariackiej. Niegdyś średniowieczny browar, później jadalnia studencka, teraz… miejsce, które może stać się cyklicznym polem działań ok. jazzowych, dla Szczecina.
Dziś np., możecie w przyjemny sposób rozpocząć weekend, wspólnie ze Swing Lovers, w składzie - Anna Nowik – puzon, Stefan Lubkowski – pianino, Mariusz Lipiński – perkusja.
Miłośnicy zaprezentują standardy jazzowe ze swingowym zacięciem, przy lampce wina.
Jak twierdza organizatorzy – odprężenie gwarantowane. Witryna internetowa klubu z kolei, za prostotę nawigacji i poziom aktualizacji, stała się najświeższym „linkiem tygodnia” na www.clubbing.szczecin.pl.
Prawie standardem jazzowym, można nazwać dwie imprezy, które odbywają się cyklicznie już, w piątki, w Szczecinie. Pierwsza, to „Retro Disco” z didżejem Tarczasem w Mezzoforte, przy deptaku Bogusława. W czasie tej imprezy, klubowicze mogą się bawić przy landrynkowym disco z 70’ i 80’. Tarczasa możecie pamiętać z imprez w nieistniejącym już klubie Schody Jazz Cafe, gdzie miał własne cykliczne wieczory.
Druga stała pozycja na koniec tygodnia a początek weekendu, to Soul Bar, z sporym W, a więc Wullą, w City Hall, na rogu 3’go Maja i Narutowicza. Te wieczory stały się już tak popularne, iż goście, którzy kiedyś własną obecnością je rozkręcali, dziś, wolą, na skutek dużego natłoku klubowiczów zbyt młodych, albo zbyt agresywnych, w piątek hulać gdzie indziej. Efekt komercyjny który równocześnie stał się problemem? Możliwe.
Zawsze możecie weekend rozpocząć dopiero jutro o 10:30 rano, stając w szranki z innymi, w Lidze Bowlingowej w Galaxy. Zasady, regulamin i formularz zgłoszeniowy – na www.clubbing.szczecin.pl.
Klubowe miasto Szczecin z kolei, wydaje się powoli odżywać w sobotę wieczorem, po wakacyjnym letargu.
Klub Patio, twierdzi iż przechodzi metamorfozę – zagra tam dj Xirus. W reggae-dubowym Alter Ego, wystąpią wspaniała didżejka Olah, Bandulu Squad, i Sounds Of Freedom z Warszawy.
Klub Crossed z kolei, będzie minimalistyczny. Mają tam wystąpić Venison, z kolektywu o wdzięcznej nazwie „slaughterhouse”, z Zielonej Góry, weteran szczecińskiej sceny techno – Chris Da Break, i Sick Boy, Pinio, Chad De Smol i Embol. Następny szczeciński weteran, lecz sceny hip hopowej, a więc ogromny-mały didżej Twister, stanie (bez podwyższenia) za gramofonami klubu City Hall.
następna muzyczna grupa godna zaufania, wystąpi w sobotę w klubie Brama Jazz Cafe. Formacja to kolekcjonerzy dobrych dźwięków, płytocholicy, zbieracze parkietowych perełek, a zarazem felietoniści, autorzy programów radiowych i zwyczajnie... klubowicze. Czemu ta impreza niby ma być inna od innych? Powód jest prosty - wstęp na nią będą mieli tylko i wyłącznie ci, którzy zdobędą zaproszenia w klubie, albo na www.clubbing.szczecin.pl.

w Szczecinie | Szczecin | clubbing | koncerty Szczecin | koncerty w Szczecinie | imprezy Szczecin | bilard Szczecin | bilard w Szczecinie | kręgle Szczecin | kręgle w Szczecinie | Elite Szczecin | black pearl Szczecin | mezzoforte Szczecin | Grand Cru Szczecin