duszy pasja co to jest
Definicja: ciebie pełno, to MBP w Lęborku zagwarantuje tobie aktywne weekendy dziennikarskie i nie.

Czy przydatne?

Co znaczy A w duszy pasja gra...

Słownik: Jeżeli nie możesz wyjść z domu nie zabierając aparatu, notesu i ołówka. Twoja głowa jest zawsze pełna nowych pomysłów. Jesteś dociekliwy i wszędzie ciebie pełno, to MBP w Lęborku zagwarantuje tobie aktywne weekendy dziennikarskie i nie tylko
Definicja:

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku zapraszają głównie młodzież licealną do uczestnictwa w warsztatach literacko - teatralnych. Hasłem przewodnim cyklu szkoleń jest "Co nam w duszy gra?"


- Jest, to projekt wykonywany w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" ogoszonego poprzez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program mam nadzieje, iż uda się w całości i będzie się cieszył sporym zainteresowaniem. W momencie spotkań uczestnicy z pewnością zdobędą fachową wiedzę i niesamowitą praktykę - informuje Hania Lewandowska, pracownik BM w Lęborku.


Młodzi licealiści będą mieli okazję miło spędzić czas wśród najlepszych i pod ich okiem uczyć się tego co wydaje się proste. Ponieważ przeważnie dla tych co stoją z boku i słyszą "tak studiuję dziennikarstwo", to myślą sobie "a co to za sztuka, przecież publicysta, to normalny zawód, z tym, iż oni nie mają zbyt wiele do roboty...wpadną do stacji tv, wymalują ich, podadzą gotowy tekst i na tyle filozofii" Czy jest tak, by z pewnością? Czy przypadkiem osoby trzecie mają tą 100% pewność, iż na tym bazuje dziennikarstwo? Na tego typu pytania będzie można znaleźć odpowiedź właśnie na warsztatach dzienniakrskich.


- Będą to warsztaty kształtujące zdolność pisania tekstów publicystycznych i konstruowania informacji prasowych. Podsumowaniem szkolenia będzie wydanie biuletynu informacyjnego - dodaje Hania Lewandowska.


Prócz poznawania świata telewizji i prasy od kuchni, będzie okazja sprawdzić własne zdolności poetycko - pisarskie na warsztatach literackich. Regularnie w duszy gra nam literatura,czyli wiersze, które były urkywane w ciemnje szufladzie może będą miały własne pięć min. w świetle jupiterów. Wynikiem będzie wydany arkusz literacki z najciekawszymi pracami młodych twórców.


z kolei ci, którzy pasjonują się grą aktorską, mają już na koncie liczne występy, lub zwyczajnie chcieliby nauczyć się jak zagrać, by być realnym w grze, to czekają na was warsztaty teatralne. Podumowaniem będzie wspólnie przygotowany spektakl, który będzie wystwaiany w trzech miejscowościach. Jakich? Nie pytajcie, ponieważ tego dowiecie się jak weźmiecie w nich udział.


Należy się jednak spieszyć gdyż termin zgłoszeń upływa 14 września 2007r. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszelakie dodatkowe informajce udziela Hanna Lewandowska, tel. 0598622307


Maria Kołonowicz