Definicja: Agnieszka Radwańska pokonała Marię Sharapową i awansowała do 4 rundy US OPEN słownik.

Słownik: Agnieszka Radwańska pokonała Marię Sharapową i awansowała do 4 rundy US OPEN.
Definicja:
Polska tenisistka Agnieszka Radwańska pokonała w 3 rundzie US OPEN rozstawioną z numerem drugim Marię Szarapową. To największy efekt polskiego tenisa od wielu lat. Brawo Agnieszka!
Agnieszka Radwańska autorką najwiekszej sensacji w tegorocznym US OPEN. Rosjanka, ubiegłoroczna triumfatorka całej imprezy przed spotkaniem była murowaną faworytką. W dwóch pierwszych rundach straciła tylko dwa gemy, czym potwierdziła wyśmienitą dyspozycję.

Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla Polki. Już w trzecim gemie 1 seta Sharapowa przełamała Agnieszkę, jednak Radwańska od razu odrobiła utraty, wygrała swój serwis i wyszła na prowadzenie 3:2. Następnie obie tenisistki wygrały swoje podanie. Przy stanie 4:3 Polka przełamała Rosjankę. Przy prowadzeniu 5:3 wykorzystałą drugą piłkę setową i tak zakończył się 1 set.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Agnieszki 1:0, lecz sześć następnych gemów należała do Sharopowej i to Rosjanka drugą partię. Set trwał raptem 38 min..

Początek decydującej rozgrywki to popis Marii. Przy prowadzeniu 2:0 następuje jednak przebudzenie Agnieszki. Polka odrabiła stratę przełamania i od tej pory Rosjanka nie wygrała już ani jednego gema. Świetna gra Radwańskiej i przekonujące zwycięstwo 6:2.

Polka w 4 rundzie US OPEN zmierzy się z tenisistką z Izraela - Shahai Peer. Mecz rozpocznie się już dziś ok. godziny 19. Polka ma duże szanse na zwycięstwo i awans do ćwierćfinału. Życzymy Agnieszcze powodzenia!