elbląskie noce teatru poezji co to jest
Definicja: 24 i 25 sierpnia na dziedzińcu muzeum historyczno-archeologicznego odbędą się elbląskie.

Czy przydatne?

Co znaczy XI Elbląskie Noce Teatru i Poezji

Słownik: 24 i 25 sierpnia na dziedzińcu muzeum historyczno-archeologicznego odbędą się elbląskie noce teatru i poezji.
Definicja: 24 sierpnia o godz. 20 planowany jest festiwal piosenki wartościowej najlepsi z najlepszych- festiwal gwiazd
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Laureaci Ogólnopolskich Festiwali Piosenki: XXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu XIV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję
„ Łaźnia 2007" XI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa
„...Czy tj. kochanie?" XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej
w Rybniku
42 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie
XXXIV Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych
"Śpiewajmy Poezję"
KONCERT GRZEGORZA TURNAU'A.„
Historia pewnej podróży to nowy projekt muzyczny Grzegorza Turnaua w całości poświęcony Markowi Grechucie. Płyta jest efektem młodzieńczej fascynacji twórczością i postacią Marka Grechuty. Znajdziemy tutaj nowe, regularnie zaskakujące interpretacje klasycznych piosenek Grechuty takich jak Korowód, Motorek, Wędrówka, Zadymka, czy Gdziekolwiek. Całość uzupełniają takie mniej znane utwory dopiero co zmarłego artysty jak Skąd przychodzimy, Lanckorona i Nie wiem o trawie. Wszystkie piosenki opatrzone zostały "turnauowskim brzmieniem" i w większości eksponują motyw wędrówki i podróży jako metafory ludzkiego losu. Dynamiczny i chwilami bardzo nostalgiczny album. Artysta, który rozpoczynał własną wędrówkę od podziwiania występów Grechuty w krakowskiej Piwnicy Pod Różą, składa hołd swojemu mistrzowi w formie prawdziwej płyty „drogi" : wszystkie teksty na tym albumie eksponują motyw wędrówki i podróży jako metafory ludzkiego losu.

25 sierpnia 2007, godzina: 20.30 Teatr Muzyczny z Poznania przedstawia:
SKRZYPEK NA DACHU
wg opowiadania Szołema Aleichema

j Skrzypek na dachu stał się legendą współczesnego teatru muzycz-J nego. Po premierze w 1964 roku, która na Broadway'u odniosła olbrzymi efekt, przeszedł poprzez sceny całego świata. Musical Josep-'•• ha Steina i Jerry'ego Boćka jest adaptacją książki Szołema Alejche-i ma, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygna-! nie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji. Upadają niepodważalne dotąd ' normy, coraz mniej istotna staje się tradycja jakiej podporządkowane j było do chwili obecnej życie rodzinne. Tewie - mieszkający wspólnie z żoną i | pięcioma córkami w Anatewce - to ubogi mleczarz, któremu wiara, j nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelakie prze-' ciwności losu i stawiać czoła trudnościom związanym z życiem, lecz i . on musi wybierać między poszanowaniem tradycji a szczęściem i dzieci. Czyni toż naturalną pogodą i wiarą w harmonię świata.


26 sierpnia 2007, godzina: 20.30
Koncert przygotowany specjalnie
na XI Elbląskie Noce Teatru i Literaturze - Festiwal
Piosenki Wartościowej
Piosenki Krzysztofa Cezarego Buszmana ; Jubileuszowy koncert z okazji 40-ty c h urodzin Reżyseria: Laco Adamik
Prowadzenie: Krzysztof Koiberger
pisarz, autor piosenek, podróżnik. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni. W 1997 wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie spędził 8 lat. Aktualnie mieszka i tworzy w Płocku. Promotorką poety była Agnieszka Osiecka, której "w najwyższym stopniu podobały się te strofy, w których autor operuje : swoistą grą słów". W 1996 roku recenzując pierwszy tomik K.C. Buszmana, wybitny polski kompozytor pisał „Miłość jest jak cień człowieka" i „Wiem, iż czasem jesteś życie nie do życia" to tytuły piosenek, które napisałem do tekstów pana Buszmana i które znalazły się na najnowszej płycie Alicji Majewskiej. Byłbym szczęśliwy, gdyby przyszli biografowie i badacze twórczości dzisiejszego debiutanta nie przeoczyli faktu, że u progu wielkiej kariery, w blasku jego przyszłej sławy grzał się .skromny kompozytor - Włodzimierz Korcz. Spośród licznych recenzji z wieczorów autorskich poza granicami państwie, warto przytoczyć dwie "Nie trzeba krytyki literackiej, by zobaczyć w twórczości Buszmana konty-..nuację tuwimowskiego słowotwórstwa, muzyczności Gałczyńskiego czy głębokiej refleksji Czechowicza." (Dziennik Polski, Londyn
• 26.01.2001 A. Cholewa-Selo) i "Przed laty tworzyli na emigracji Ka-: zimierz Wierzyński i Marian Hemar. Po latach pustka po nich została ^wypełniona." (Dziennik Polski, Londyn 29.11.2002Z. Dąbrowski).
Honorowy patronat koncertu:
ostatni Prezydent RP na uchodźctwie w Londynie
Ryszard Kaczorowski