internauci lubią transmje co to jest
Definicja: poprzez Internet. NEE, organizator TMT, na stałe wprowadza do formuły swoich konferencj.

Czy przydatne?

Co znaczy Internauci lubią transmisje online

Słownik: W ostatniej konferencji TMT Executive Seminar – Rozrywka 2.0 wzięło udział ponad pół tysiąca osób. 2/3 z nich uczestniczyło w niej nieodpłatnie poprzez Internet. NEE, organizator TMT, na stałe wprowadza do formuły swoich konferencj transmisje o
Definicja:

Konferencję można było słuchać i oglądać na żywo poprzez stronę WWW, w dowolnej przeglądarce internetowej, bez instalowania dodatkowego oprogramowania. W tym samym czasie i na tej samej stronie działał czat, przez który internauci mogli zadawać pytania prelegentom i dyskutować we własnym gronie. Dodatkowo, w trakcie konferencji na stronie z transmisją były do pobrania pliki PPT z prezentacjami poszczególnych wykładowców.

Wirtualny uczestnik konferencji nie stracił w ten sposób z merytorycznego punktu widzenia nic. Ominął go z kolei pyszny lunch i sympatyczne osobiste rozmowy z wykładowcami w czasie przerw kawowych – mówi Ewa Stępień, szefowa New Europe Events – spółki organizującej konferencję. Dotychczas nie decydowaliśmy się na transmisje online. Obawiałam się, iż metoda zawiedzie, internauci będą niezadowoleni, zrażą się do tego typu ‘eksperymentów’ robionych na naszym TMT. Jak się okazało, obawy były zupełnie niepotrzebne. Wszystko się powiodło. Zebraliśmy pochwały i 520 osób na konferencji – dodaje pani Ewa.

z racji na pionierski charakter internetowej transmisji imprezy TMT, nie była ona przedtem nagłaśniana… Gdyż jednak decyzja o transmitowaniu konferencji poprzez Sieć okazała się trafna, a realizacja tego przedsięwzięcia – bezproblemowa, spółka New Europe Events przyjmuje nową formułę organizacji swoich seminariów, zapewniając od tej pory internautom każdorazowo sposobność udziału w konferencji przez transmisjeonline.pl.

witryna internetowa, przez którą można uczestniczyć online w dowolnym transmitowanym poprzez Internet wydarzeniu jest prosta, intuicyjna w obsłudze, przyjazna dla każdego – nawet początkującego – użytkownika Sieci. Nie można się na niej zgubić. Po prawej stronie ekranu widać listę użytkowników, którzy są zalogowani i obecni na czasie. W okolicy jest okno konwersacji, dzięki któremu można uczestniczyć w dyskusji, zarówno tej internetowej, jak i tej offline, która toczy się np. wśród uczestników transmitowanej konferencji. Zaraz pod obrazem film znajduje się zbiór plików do pobrania, które można ściągnąć i otworzyć w trakcie transmisji, a również spis adresów WWW, które powiązane są z prezentowanym tematem.

Dlaczego warto wykorzystywać dziś tego typu rozwiązania? Odpowiedź jest dość oczywista. Organizując imprezę nie musimy liczyć się z ograniczeniami logistycznymi. Gros naszych gości może być z nami wirtualnie. Co bardzo ważne, nie muszą oni być wytrawnymi znawcami komputerów, by skorzystać z transmisji online, nie muszą niczego instalować na swoich dyskach twardych. Wystarczy, iż wpiszą odpowiedni adres WWW i już ‘wchodzą’ na imprezę. Transmisję można oglądać dzięki dowolnej przeglądarki, zatem my – jako organizatorzy – nie musimy również przejmować się sprawami technicznymi. Nie musimy martwić się również o to, iż ktoś z naszych wirtualnych gości dysponuje zbyt wolnym łączem, co uniemożliwi mu uczestnictwo w konferencji online. Okazuje się, iż w tym rozwiązaniu wystarczy już transfer na poziomie 128 kb/s. Do tego wszystkiego… dość pozytywnie zaskakuje cena usługi. Min. wydatek to raptem kilkaset złotych netto. Zależy on oczywiście od ilości uczestników imprezy, czasu jej trwania i rodzaju transmisji. Szczegółowy cennik znajduje się na stronach www.transmisjeonline.pl.

Jak podoba się to internautom? Oto kilka opinii wirtualnych uczestników konferencji TMT, która odbyła się i była transmitowana poprzez Internet w czerwcu tego roku…

Jak dla mnie bomba! Siedziałam w pracy, słuchawki na uszach… Robiłam własne, lecz równocześnie powiodło mi się wysłuchać kilku ciekawych wystąpień. W tej branży trzeba być na bieżąco, a wiadomo, iż narady kosztują… Na tę nie wydałam nic, nie ruszałam się z Łodzi, wiedza przyszła sama :) poprzez WWW.

Prawdę mówiąc sądziłem, iż będzie gorzej, a nawet iż będzie tragicznie. Kilka razy już miałem nieprzyjemność brać udział w telekonferencjach i za każdym wspólnie coś było nie tak. Tu byłem mile zaskoczony.

--
Organizator TMT Executive Seminar www.tmtevents.pl
Realizator transmisji internetowej www.transmisjeonline.pl