wysoki hotel lepszy ogródki co to jest
Definicja: terenów, leżących przy plażach całego Trójmiasta słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Wysoki hotel lepszy niż ogródki

Słownik: Na łamach „Gazety” rozpoczęła się ciekawa dyskusja na temat budowy hotelu w Pasie Nadmorskim , chociaż tak naprawdę jest do debata dotycząca wyglądu terenów, leżących przy plażach całego Trójmiasta.
Definicja:

Na łamach „Gazety” rozpoczęła się ciekawa dyskusja na temat budowy hotelu w Pasie Nadmorskim , chociaż tak faktycznie jest do debata dotycząca wyglądu terenów, leżących przy plażach całego Trójmiasta. (http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,4357980.html?skad=rss)


Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się ze szczegółami projektu, lecz wiem jak powinno wyglądać moje miasto w przyszłości. Trudno wyobrazić sobie wysoką zabudowę obok Głównego Miasta. Co prawda mamy tu słynny „Zieleniak” czy hotel Hevelius, lecz traktujemy to raczej jako architektoniczny wybryk, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, a nie jak zabudowę, którą chcielibyśmy w tym miejscu powielać.


Tak samo jednak trudno wyobrazić sobie pośród gdańskich falowców, niskie, delikatne kamienice, gubiące się w ogromie wylanego w latach 70. betonu. Ta architektoniczna spuścizna po komunizmie, czy się to komuś podoba czy nie, narzuciła terenom nadmorskim pewien charakter, do którego musimy się teraz dostosować. Dlatego dziwi mnie argument wojewody, który mówi, iż wysoki budynek w okolicach plaży „pogorszy walory krajobrazowe”.


Przypomnę, iż w pasie nadmorskim do niedawna głównym „walorem” były zaniedbane działki, które raczej straszyły, a nie zachęcały do odwiedzin gdańskich plaż w tym rejonie. Zdumiewa mnie również komentarz, iż tereny te przestaną być dostępne dla mieszkańców Gdańska. Tu znowu wspomnę „słynne” gdańskie ogrody działkowe, których likwidacja dopiero udostępniła nowe tereny dla rekreacji i wypoczynku. Dlatego akurat w tym miejscu jestem za budową hotelu, który służył będzie wypoczynkowi przyjeżdżających do Gdańska turystów.


Jednak, jak zazwyczaj, diabeł tkwi w szczegółach. Nie wyobrażam sobie tutaj następnego betonowego klocka, wybudowanego tanim kosztem, tak, bym z jak największym zyskiem można go było później sprzedać. Od tak prestiżowego miejsca oczekuję prestiżowej budowli o najwyższym standardzie.


Tym samym proponowany w tym miejscu parking może być tylko i wyłącznie parkingiem podziemnym! Ta zasada powinna z resztą obowiązywać na terenie całego Gdańska, wyłączając jedynie okolice lotniska i centrów handlowych, leżących poza ścisłym centrum. Postawienie w tak atrakcyjnej okolicy naziemnego placu dla samochodów byłoby wielkim nieporozumieniem.


Wszystkich krytyków pomysłu budowy wysokościowców w Pasie Nadmorskim zachęcam raczej do bacznego przyglądania się szczegółom konkretnych projektów i do poszukania problemów w innych miejscach w Gdańsku.


Mam nadzieję, iż dążenie do likwidacji pozostałych ogródków działkowych w mieście, mogłoby zjednoczyć nas wszystkich. Ponieważ akurat bez tej spuścizny po komunizmie można aby się obyć. Z falowcami na Przymorzu, niestety, to jest wiele trudniejsze.