rosjanie batyskafem zahaczyli co to jest
Definicja: montażu użyto zdjęcia z podwodnych ujęć Jamesa Camerona (53 l.) do filmu Titanic.

Czy przydatne?

Co znaczy Rosjanie batyskafem zahaczyli o but Leonarda DiCaprio?

Słownik: Cały świat się z nich śmieje! Video z wielkiej wyprawy Rosjan na biegun północny, który dumnie prezentowali całemu światu, okazał się sfałszowany. Do montażu użyto zdjęcia z podwodnych ujęć Jamesa Camerona (53 l.) do filmu "Titanic". Nagranie miało być dowodem, iż to Rosjanie pierwsi tam dotarli.... a stało się dowodem ich śmieszności. Podretuszowali "Titanica" i udawali, iż zdobyli Arktykę.
Definicja: Moskwa swoich uczonych, którzy umieścili na biegunie północnym flagę Rosji przywitała jak prawdziwych bohaterów. Lecz opinia międzynarodowa od początku z pobłażaniem podchodziła do ich wyprawy. Minister spraw zagranicznych Kanady, Peter MacKay (42 l.) porównał Rosję do piętnastowiecznego odkrywcy. "Nie można jeździć po świecie, wsadzać flagi i mówić to nasze terytorium" - ocenił. A teraz jeszcze taka kompromitacja! Na wyemitowanym poprzez rosyjską telewizję filmie widać, jak na dnie morskim osiadają dwa pojazdy głębinowe "Mir-1" i "Mir-2". Precyzyjnie tego samego typu, jakie wykorzystał do podwodnych zdjęć Cameron w "Titanicu"! Co więcej, Rosja posiada tylko dwa takie pojazdy. Kupiła je w 1987 od Finów. Lecz skoro oba są widoczne na nagraniu, to niezbędna była obecność także trzeciego, z którego zrobiono zdjęcia.

Dla prezydenta Rosji, Władimira Putina (55 l.) wyprawa miała być krokiem naprzód w walce o prawo własności do Arktyki... gdzie pewnie znajdują się duże złoża ropy naftowej i gazu. Aktualnie Arktyka nie należy do żadnego z krajów, lecz wedle międzynarodowym prawem, jeśli Rosja udowodni, iż jest ona przedłużeniem terytorium kontynentalnego, może ubiegać się o przejęcie nad nią kontroli