najstarsza htorii kobieta co to jest
Definicja: Dokończy dzieło swojej tragicznie zmarłej przyjaciółki słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Najstarsza w historii kobieta wyrusza w kosmos

Słownik: Dokończy dzieło swojej tragicznie zmarłej przyjaciółki
Definicja: Najstarsza w historii astronautka wyrusza na podbój gwiezdnych przestworzy. Barbara Morgan ma 55 lat, lecz ma w sobie więcej krzepy, niż nie jeden wychuchany poprzez rodziców małolat. Wyleci w nocy z środy na czwartek. 36 min. po północy. Czekała na ten lot 21 lat. Wreszcie się powiodło!

Skromna Barbara Morgan zawsze lubiła dreszczyk emocji. Nawet jako nauczycielka szukała nowych wyzwań i wrażeń. Dlatego zamiast pracy w miejskiej szkole, porzuciła cywilizację aby uczyć czytać indiańskie dzieci w rezerwacie w Montanie. W 1985 roku ponownie porzuciła dawne życie, aby tym wspólnie przeżyć własną najwspanialszą przygodę z największą amerykańską agencją kosmiczną NASA.

Barbara Morgan i Christa McAuliffe były rywalkami o udział w kosmicznym locie. Wybrano je do programu "Nauczyciel w kosmosie" spośród 11 tys. ochotników. Zwyciężyła McAuliffe. To ona miała poprowadzić z pokładu wahadłowca lekcję dla młodzieży. Morgan została jej dublerką. Wszystko wskazywało jednak na to, iż jej pragnienie nigdy się nie ziści. Tragiczna śmierć McAuliffe w czasie katastrofy wahadłowca Challengera 21 lat temu, spowodowała przerwanie całego projektu. Samą misję wielokrotnie przesuwano, odwoływano i ogłaszano na nowo. lecz Morgan nie zrezygnowała. I dopięła swego!

To dzięki Morgan idea uczynienia tego, co nie powiodło się McAuliffe, pozostała ciągle żywa. Nigdy nie traktowała jej jako rywalki. Jej zazdrość jest obca... w odróżnieniu do innej pani, która również miała wziąć udział w locie. Lisa Nowak (43 l.), po miłosnym skandalu, jaki wywołała porywając się z młotkiem i składanym nożem na własną rywalkę o względy pilota, nigdzie już nie poleci