next co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Next

Słownik: Zaczynał się dobrze. Owo „dobrze” trwało jakieś dwie minuty. Cała reszta filmu to ciąg przyczynowo-skutkowy jakiejś kpino-farsy!
Definicja: Kilka kolorowych, intensywnych i ciekawie zmontowanych obrazów nie potrafiło zamydlić oczu. Owszem rozpalone Los Angeles nocą, do tego wiecznie żywy Elvis na soundtracku robił zakusy na całkiem zgrabny filmik. Pech, peszek, peszeczek. Ten video to gniot. Oglądając go zastanawiałam się dla kogo - na Boga - robi się takie filmy?

Wyjść z oskarżycielskiego tonu nie sposób. Story do bani. Osiem mlnów ludzi ma zginąć w konsekwencji wybuchu bomby umieszczonej gdzieś w L.A. Misję wybawienia z opresji powierzono niepokornej, twardej agentce FBI - Callie Ferris (w tej roli Julianne Moore, na marginesie nie mogę przeżyć, iż ta piękna i utalentowana aktorka zgodziła się zagrać w tym gniocie). Zadanie nie możliwie do wykonania. Lecz agentka specjalna nie waha się użyć niekonwencjonalnych metod. Zamierza wciągnąć do akcji Franka Cadillaca – człowieka który odczytuje przyszłość dwie minuty na przód. W tej roli bohater typu walterskotowskiego – Nicolas Cage. Kule się go nie imają, przewiduje ciosy przeciwnika, nie daje się złapać, ani niczym zaskoczyć. Do tego to taki poczciwy człowiek. Jedyne czego pragnie to miłość. I tu uwaga, wkracza Jessica Biel, która przypomina raczej „Helę w opałach” niż aktrise z krwi i kości.

I tak w okolicy przejmującego thrillera mamy ckliwe love story, w której banał bije po oczach niczym eksplozja meteoru z „Armageddona”. No i są jeszcze rozbrajające dialogi. Akcja odbywa się w przydrożnym motelu, w którym wylądowała nasza parka z przyczyn losowych, od nich przecież niezależnych. „Rozpalę ogień w kominku” – mówi Cage. W pokoju jest tylko jedno łóżko, „prześpię się w samochodzie”- ciągnie nasz bohater. Takie teksty powodują jełczenie masła i prowokują kota do wrzasku.

To tyle, nie mam siły na więcej. Ponieważ się tylko denerwuje, a z filmu „Next” w najwyższym stopniu podobał mi się tytuł.