porażka co to jest
Definicja: wymagający i ,,Miedziowi” mieli małe szanse na zwycięstwo słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Porażka

Słownik: We wtorek ,w Lubinie odbył się mecz II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów .Zagłębie podejmowało Steauę Bukareszt. Rumuński zespół jest bardzo wymagający i ,,Miedziowi” mieli małe szanse na zwycięstwo.
Definicja: Steaua to obecny wicemistrz Rumunii. Pokazała się w Europie już w sezonie 2005/2006 gdzie doszła do półfinału Pucharu UEFA.W następnym roku Rumunii mierzyli jeszcze wyżej i awansowali do etapy grupowej Ligi Mistrzów. Już w pierwszym meczu pokazali ,iż trzeba się z nimi liczyć i rozgromili 4:1 Dynamo Kijów. Później wprawdzie przegrali z Olympique Lyon i Realem Madryt lecz trochę ,,namieszali”. Następnie dzięki remisowi 1:1 w drugim meczu z ukraińskim zespołem z 3 miejsca awansowali do 1/16 Pucharu UEFA. Tam trafili na późniejszego tryumfatora Sewille FC. Przegrali i musieli pożegnać się z pucharami.

Zagłębie z kolei to debiutant na europejskim forum. Wszyscy mieliśmy nadzieje ,,iż ten debiut będzie udany. Jednak nie wyszło.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gości. Nasz zespół raczej nie kwapił się do ataku. Klasę dzielącą obie drużyny było widać gołym okiem. Zagłębie grało 40 metrowe przerzuty do napastników ,a Steaua spokojnie rozgrywała piłkę w środku pola. Poza kilkoma niecelnymi strzałami, nic ciekawego się nie działo. Pod koniec pierwszej połowy odważniej zaczęli grać gospodarze z Lubina ale był0o to zbyt późno. Po pierwsze Polowie 0:0
najpierw II części spotkania niezłą grą zaskoczyli na ,,Miedziowi”, lecz niestety w 56 minucie zawodnik rumuńskiego zespołu Dorin Gorian strzelił jak się później okazało jedyną bramkę w meczu. Po tym trafieniu z Zagłębia trochę zeszło powietrze i ich gra była nijaka. W końcowych 10 minutach lubinianie próbowali jeszcze coś ugrać ale ich 2 strzały obronił bramkarza ,a w 90 min Nunes główkował z rzutu rożnego w poprzeczkę .Po chwili sędzia skończył mecz.

Co dalej?
Zagłębie przegrało swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów. Nie zapominajmy jednak jaką spółką jest Steaua Bukareszt. Ja Myśle .,,iż można upatrywać szans w rewanżu. Trzeba tylko w Rumunii postarać się jak najszybciej strzelić bramkę. A później może zdarzyć się już wszystko. Pozostaje tylko czekać na rewanż…Do boju Zagłębie!

P.S. Artykuł pisany był 1 sierpnia o 9.00 rano bez jakichkolwiek pomocy z gotowych już artykułów!