świat przerywa milczenie co to jest
Definicja: Brytania grożą interwencją. Ma być wreszcie spokój słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Świat przerywa milczenie na temat ludobójstwa w Sudanie!

Słownik: Świat nareszcie postanowił przerwać własne obojętne milczenie na sytuację w Darfurze. ONZ wprowadzi tam własne wojska i policję. USA i Ogromna Brytania grożą interwencją. Ma być wreszcie spokój!
Definicja: Ta zachodnia część Sudanu to istne piekło na ziemi, gdzie brutalne gwałty i mordy nie omijają nawet dzieci. To największe ludobójstwo XXI wieku! Od początku trwania konfliktu w Darfurze zginęło ok. 200 tys. ludzi, a 2,5 mln. ze strachu przed oprawcami porzuciło własne domy. Działania Unii Afrykańskiej okazały się zupełnie bezskuteczne. Teraz połączyła ona własne siły z Poradą Bezpieczeństwa ONZ. Wspólną misję nazwano UNAMID a jej pracownicy będą w większości pochodzić z państwoów afrykańskich.

Dość milczącej zgody na piekło w Darfurze!
26 tys. żołnierzy i policjantów, w ramach połączonej misji ONZ i UA ma powstrzymać niewyobrażalną falę przemocy w Darfur. Będzie to największa misja pokojowa na świcie - podkreśla brytyjski ambasador przy ONZ Emyra Jonesa. Przewiduje się, iż w pierwszym roku będzie kosztowała dwa miliardy dolarów. Żołnierze "Błękitnych hełmów" jest to siły pokojowe ONZ będą mogli interweniować by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i lokalnej ludności. Lecz przechwytywanie i niszczenie nielegalnej broni to juz nie ich zadanie. Oni mogą jedynie monitorować takie transporty z bronią. Dotychczasowe milczenie przerwały również Stany Zjednoczone i Ogromna Brytania. Oba państwa zagroziły interwencją, jeżeli przypadek w tym rejonie się wreszcie nie uspokoi.

Chcą ich wyniszczyć, aby zagarnąć ich ziemie
To ludobójstwo trwa już od czterech lat! Giną kobiety i dzieci. Przemoc i gwałty są na porządku dziennym. Ponad dwa miliony Afrykańczyków zostało wypędzonych ze swoich ziem. Ich wioski spalono, a bydło zabito. Wegetują na granicy życia i śmierci w obozach dla uchodźców na granicy Darfuru i Czadu. Nie mają podstawowych środków do życia! Zdominowany poprzez arabskich muzułmanów rząd Sudanu w Chartumie postanowił zgładzić afrykańskie plemiona w Darfurze i zagarnąć ich ziemie. To on podsyca i inspiruje konflikt! Zbroi i finansuje milicje dżandżawidów do walki z bezbronną ludnością. O dostarczanie broni, która trafia do Darfuru pomimo embarga ONZ są oskarżane także Rosja i Chiny