profilaktyka dobrodziejstwo co to jest
Definicja: a już najwięcej to mówią o profilaktyce zdrowia słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Profilaktyka - dobrodziejstwo czy przekleństwo ?

Słownik: Ostatnio pełno w telewizji najróżniejszych programów o zdrowiu. Co nie włączam to mówią o kobiecych chorobach, o cukrzycy, o chrapaniu, o ciśnieniu, a już najwięcej to mówią o profilaktyce zdrowia.
Definicja: Przecież wiem iż jest ona nadzwyczajnie istotna, gdyż przeprowadza się je w celu jak najwcześniejszego wykrycia różnych chorób. Po zapoznaniu się z tymi wszystkimi programami i reportażami telewizyjnymi postanowiłam udać się do przychodni w celu przeprowadzenia właśnie takich profilaktycznych badań. Pani w rejestracji odesłała mnie przyjaźnie do tablicy, gdzie mogłam sobie przeczytać jakie badania są refundowane poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia i z jaką częstotliwością powinno się je przeprowadzać. I tak poczytałam sobie trochę o: badaniach stomatologicznych, ciśnienia, krwi, cytologicznych, mammograficznych i prostaty. I ku mojemu zdziwieniu nie było ani choćby najdrobniejszej wzmianki o badaniach kardiologicznych. Czytałam, tak aby by móc dobrze zadbać o serce to należy przejść badanie poziomu cholesterolu i poziomu cukru. Potrzebne są specjalistyczne badania, tak aby wykryć choćby najdrobniejsze nieprawidłowości.
Na nic zdały się moje argumenty, iż czuje, iż coś jest nie tak, iż coraz częściej łapię się za serce, iż mówiąc po prostu coś mnie kłuje. Żadna pani pięlęgniarka nie chciała udzielić mi informacji dlaczego nie mogę poddać się badaniu. A jak bardzo chcę, to proszę bardzo mogę zarejestrować się w specjalistycznej przychodni, i dostanę wizytę za pół roku. Niestety to doświadczenie uzmysłowiło mi jedno. W dzisiejszych czasach coraz więcej przecież ludzi umiera na zawały, wylewy, albo innego typu schorzenia serca. I co z tego, iż chcą się przebadać zawczasu skoro czują taką potrzebę. A doktor dopiero przebada ich jak przejdą zawał. Wbrew pozorom ta cała profilaktyka jest kontrowersyjna. I co z tego, iż jest darmowa, skoro przeznaczona jest do pewnej ekipy osób, a reszta niech idzie umierać pod most