lepiej sprawdzić 2007 co to jest
Definicja: The Saturday Smokers Night w Mezzoforte, Funk Fighters w Alter Ego i koncerty na deptaku.

Czy przydatne?

Co znaczy Lepiej Sprawdzić - 27.07.2007

Słownik: The Saturday Smokers Night w Mezzoforte, Funk Fighters w Alter Ego i koncerty na deptaku...
Definicja: W naszym felietonie „Lepiej Sprawdzić” regularnie wspieramy lokalne inicjatywy, o globalnym zasięgu. Taką właśnie akcją, jest „Szczecin Główny #2”, o którym już była mowa nie raz. Następną imprezą przedstawiającą artystów z tej nowej kompilacji była „The Saturday Smokers Night #2” która odbyła się w poprzednią sobotę w klubie Mezzoforte. Pod hasłem „Sobotni Palacze”, kryje się klubowa inicjatywa Didżeja Jerrego i Misza. Tym wspólnie, na scenie z nimi stanęli didżej Bennytheball i producent Votchik, jako głos męski. Niestety, tak jak to bywa latem z imprezami przy deptaku Bogusława, w klubach ze słabą klimatyzacją, zanim party na dobre przeniosło się z ławeczek i fontanny do klubu, minęło niebrzydkich parę godz.. Bardzo wyszukane disco, zaserwowane poprzez Bennego przyjemnie przygotowało klubowiczów na główny event wieczoru. Wydarzeniem tym, był długo oczekiwany występ na żywo Votchika, który zaśpiewał zarówno znany hit z pierwszej płyty Szczecin Główny, jak i własne mniej znane produkcje. Artystycznie – impreza udana. Tylko... czemu w klubie w którym prawie straszy?

Oczekujcie następnych wydarzeń z grupą ze stacji Szczecin Główny, nie tylko w naszym mieście...
Również na deptaku, już dziś, wystąpi Emerald a więc szczecińska ekipa folkrockowa, która powstała w 1991 roku. Jak sami o sobie mówią, zmuszą do tańca nawet tych głuchych i bez poczucia rytmu. Muzycznie, Emerald to wiązanki irlandzkich i szkockich melodii ludowych. Jeśli więc cenicie perfekcyjne partie akordeonu i skrzypiec – koniecznie sprawdźcie koncert, jeszcze dziś, na deptaku Bogusława. W zespole działa prężnie Lecho Echo – a więc postać, znana również z audycji radiowej „Folkowiec”. W tym samym miejscu a więc na deptaku, jutro, o dziewietnastej, koncert „Wspomnienie o Niemenie” wraz z Dawid Troczewski Trio. Zespół przedstawi odważne aranżacje instrumentalne, znanych piosenek Czesława Niemena. Szczegółowy plan letnich koncertów na deptaku pod adresem www.clubbing.szczecin.pl.

Dla tych, którzy chcą później uskuteczniać tańce, hulanki i swawole, polecamy dwa wydarzenia. Numer jeden to Funk Fighters – a więc drum’n’bassowe manewry z Calvinem, Bad Karmą i Storkiem w Alter Ego.
Opcja druga - Od miękkiego, dobrego, starego hip hopu, poprzez kolorowe filtrowane disco i klasyczny house po kicz i nu romantic. To kultowa już impreza - oldschoolhouse - ponownie w City Hall.

Tyle jeśli chodzi o najbliższą sobotę.
Jak się okazuje, sierpień obfitować będzie w występy diw śpiewających. Jak już wspominaliśmy – 6go do Szczecina zawita Krystyna Prońko, 23go sierpnia zaś, w Poznaniu wystąpi Roisin Murphy (ex moloko), promująca własną solową płytę „Overpowered”. Przypominamy o możliwości wygrania biletów na weekendowe wydarzenia i o pękającej już w szwach galerii imprezowej w serwisie clubbing.