popieram lobby żydowskie co to jest
Definicja: Dla mnie zastępczy, ponieważ jak internet i wybrane media, te „prawdziwie polskie”.

Czy przydatne?

Co znaczy Popieram lobby żydowskie w Polsce

Słownik: Mamy chwilowe zawieszenie broni politycznej w państwie, z okazji żałoby po katastrofie autokarowej we Francji – możemy więc poruszyć temat zastępczy. Dla mnie zastępczy, ponieważ jak internet i wybrane media, te „prawdziwie polskie” pokazują – te
Definicja: Mamy chwilowe zawieszenie broni politycznej w państwie, z okazji żałoby po katastrofie autokarowej we Francji – możemy więc poruszyć temat zastępczy. Dla mnie zastępczy, ponieważ jak internet i wybrane media, te „prawdziwie polskie” pokazują – temat kluczowy.
Biorąc się do tego tematu, zerknąłem na słynny (aczkolwiek nie sławny) portal polonica.net, by zobaczyć uaktualnioną listę Polaków, mniej albo bardziej utajnionych Żydów albo pochodzenia żydowskiego. Lecz jak przejrzałem kilka stron i np. przy nazwisku Wielomski odczytałem wyraz „libertyn”, to po poturlaniu się pod stolikiem ze śmiechu – dałem sobie spokój. O obelgach i czymś, co pachnie ubecką prowokacją – w zacnym gronie nie wspomnę…

Fakt – tj. ciężki temat dla tych, którzy się chowali na „poezji patriotycznej” lub na nowo „przejrzeli” i dla których „Gazeta Wyborcza” jest kluczowym wrogiem polskości. A więc dla tych, dla których dyskurs nie jest sposobem dyskusji – ale tylko wyrazem ponieważ „prawda jest po ich stronie”. I basta.

Śmiem twierdzić, iż Polska nie jest państwem antysemickim, iż Polacy nie są genetycznymi antysemitami, iż rasizm jako taki jest im obcy. Wynika to z tego prostego faktu, iż Polacy nie wiedzą co to rasizm.
Inna kwestia – to sprawa zdolności i wiedzy o Polsce z przed wojny, o Żydach jako o Narodzie, o tym, jak wygląda prawdziwa pozycja Żydów w Świecie, jak się kształtują nasze wzajemne stosunki i jak powinny w myśl interesów wspólnych.

Należy na to spojrzeć z kilku stron, popatrzeć na kilka aspektów.
Aspekt kulturowy jest nie najmniej istotny.. Czym byłaby polska poezja bez Tuwima, Leśmiana, Brzechwy, Andrzejewskiego. Byłaby uboższa o niebo. Polskie kino bez Wajdy, bez Agnieszki Holland, Polańskiego? Nie wyobrażam sobie w ogóle. A Artur Rubinstein?

A polska polityka? Geremek, Meller, Rotfeld… to tylko trzy niektóre nazwiska polskich ministrów spraw zagranicznych, którzy się DOBRZE Polsce przysłużyli. I w tym układzie rządzącym mamy także Żyda – Ludwika Dorna.

Koncern medialny „Agora”. Adam Michnik (przyrodni brat oprawcy stalinowskiego, Stefana…) bardzo się dobrze przysłużył polskiemu rynkowi prasowemu, tworząc w dalszym ciągu jedną z najsilniejszych grup medilanych – i co nie się nie da ukryć – jedną z najsilniejszych grup wpływów politycznych. I idealnie – dlatego społeczeństwo jest w dalszym ciągu tak idealnie wyedukowane, iż w takich tak ciężkich dla Polski czasach rządów Kaczyńskich – wie, w którą stronę powinna być skierowana busola. Niepodważalną zasługą środowiska „GW” jest powstrzymanie i rozbicie na lata ultraprawicowych i ksenofobicznych środowisk.

Jakiś czas temu obejrzałem video video-reportaż Teresy Torańskiej, pod tytułem „Dworzec Gdański” – o emigracji marcowej. video jak video – formuła prosta, wywiady z Polakami żydowskiego pochodzenia, wyrzuconymi po wydarzeniach marcowych poza nawias społeczeństwa i Polski. Wspomnienia, przeżycia, łzy – nostalgia. W wielu wyrazach – tęsknota za Polską – w wielu – wściekłość. Istotne są inne słowa i odczucia – jak to u Torańskiej.

Zawsze w Polsce byli obywatele „drugiej kategorii”. Na początku, po II wojnie, była to inteligencja. Później – Żydzi, także w większości – inteligencja. Odepchnięta poprzez „gnoma” Gomułkę, wyrzucona z Polski. Pozbawiona praw. I to odczucie histerii narastającej, nacisk psychiczny, poczucie odrzucenia, również, niestety, obojętność społeczeństwa na manipulacje władzy. Są to właśnie te przejawy antysemityzmu, jakim nacechowany był komunizm.
Śmiem twierdzić, iż Polska po 68′ roku straciła olbrzymią wartość socjalną. I iż ta POLSKA diaspora jest bardzo istotna i koniecznie trzeba ją pielęgnować.

Jest faktem, iż w czasach stalinizmu aparat represji był w znacznym stopniu opanowany poprzez Żydów. Lecz to była specyfika układu komunistycznego.

W Polsce są przedmioty prymitywnego antysemityzmu, z pod znaku „Radia Maryja” i Tadeusza Rydzyka. Lecz jego wpływ na życie społeczeństwa – jest znikomy. Marginalny. ponieważ co aby jednak nie powiedzieć – wiadomo, iż polska racja stanu karze nam lobby żydowskie popierać. I je wspierać – lecz nie poddawać się z drugiej strony mechanizm manipulacji, jakie przeciwko Polsce się stosuje.

Na każde hasło restytucji majątku żydowskiego w Polsce, wysuwane poprzez marginalne organizacje żydowskie – podobnie jak tj. z niemieckimi – odzywa się z Torunia rejwach Jerzego R. Nowaka i S. Michalkiewicza. A na ten rejwach – odzywa się wzmocniony głos zza Oceanu… Itd., i głośniej – i coraz bardziej bez sensu.

A kwestia jest prosta jak drut. Polska jest uczestnikiem życia międzynarodowego i podlega prawu międzynarodowemu. I chce poprawić własne stosunki z USA, gdzie globalne lobby żydowskie – ma pozycję niepodważalną Więc – grajmy z nimi, a nie przeciwko nim. ponieważ gra przeciwko – skończy się porażka.

Mówienie o kimś – on jest Żydem – nie jest antysemityzmem. Dopiero, jeśli ktoś powie – dlaczego wypominasz mu pochodzenie, to wtedy zaczynamy wchodzić w region antysemityzmu. Żadna z wymienionych przeze mnie postaci nie ukrywa swojego pochodzenia. Ba, właśnie ta świadomość, iż są Polakami żydowskiego pochodzenia – daje im olbrzymią siłę, olbrzymią wartość.

Nie wolno sobie wmówić – jesteśmy antysemitami. Nie wolno także bronić prawa Polaków do mówienia tego, co uważamy za słuszne.

Azrael