galaktyczne zawirowania co to jest
Definicja: Mistrza Hiszpanii ,mają apetyt na zwycięstwo w najbliższej edycji Ligi Mistrzów słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Galaktyczne zawirowania

Słownik: Od czasu otwarcia okna transferowego sieci na w najwyższym stopniu utalentowanych zawodników zarzucił Real Madryt.,,Królewscy” po zdobyciu tytułu Mistrza Hiszpanii ,mają apetyt na zwycięstwo w najbliższej edycji Ligi Mistrzów.

Definicja: Przybyli
Pierwszym ich nabytkiem okazał się obrońca Borussii Dortmund Christoph Metzelder.Jego transfer był ustalony przed końcem sezonu.Ma on wspomóc defensywę Realu ,który jak wiadomo ma z nią ogromne problemy.
następnym nabytkiem okazał się napastnik Javier Saviola. Dołączył on do zespołu za darmo gdyż wygasł jego kontrakt z największym rywalem ,,Królewskich”-Barceloną. Uważam ,iż włodarze klubu zrobili dobry biznes zatrudniając tego piłkarza, w szczególności gdy na wylocie jest Antonio Cassano. Kolejny transfer był zaskoczeniem.Real zakupił z FC Porto obrońcę Pepe za niebagatelną sumę 30 mlnów euro! Moim zdaniem to jest zbyt wysoka cena za tego 24- letniego zawodnika. Miejmy nadzieje ,,iż nie zawiedzie oczekiwań i ta suma nie zostanie zaprzepaszczona. Ostatnim już transferem dokonanym jest przyjście za darmo naszego rodaka Jerzego Dudka.Warto podkreślić ,że to pierwszy Polak w pierwszej drużynie ,,Galaktycznych,, Należy jeszcze wspomnieć ,,,iż nowym trenerem został Bernd Schuster zastępując na tym stanowisku Fabio Capello .

ponadto do Realu z wypożyczeń wrócili Pablo Garcia (z Celty Vigo),Roberto Soldado(Osasuna Pampeluna),Carlos Diogo(Real Saragossa) i Julio Baptista(Arsenal Londyn).Na następny sezon najprawdopodobniej zostanie również Jose Antonio Reyes.

Odeszli
najpierw okna transferowego odszedł David Beckham ,który już w pół roku temu dogadał się z Los Angeles Galaxy. Myśle ,,,,iż w tym przypadku działacze Realu się pospieszyli i nie powinni sprzedawać tego zawodnika.Sam David to pokazał- rozkręcił się pod koniec sezonu i grał bardzo dobrze.W jego ślady poszedł również długo etatowy obrońca Roberto Carlos,który obrał kierunek na Turcję i wylądował w Fenerbahce Stambuł.
Szczęścia w innym klubie postanowił poszukać również Ivan Helguera który trafił do Valencii.
Pozostałe odejścia to Diego Lopez(do Villarreal),Raul Bravo(Olimpiakos Pireus),Alvaro Meija(Real Murcia) i Francisco Pavon(Real Saragossa).

Spekulacje
Spekulacji na temat transferów do Realu jest bardzo wiele więc przybliżę tylko te najważniejsze.
1. następny już rok klub z Madrytu stara się pozyskać ogromną gwiazdę brazylijskiej piłki,zawodnika AC Milan Kake. Wydaje się ,,,,,iż w tym roku są najbliżsi powodzenia lecz nadal negocjacje nie dochodzą do skutku.Szefowie Realu deklarują coraz to wyższe stawki jakie są w stanie zapłacić-ostatnio stawka ta wzrosła do ponad 100 mlnów euro! Jednak te kapitał nie robią wrażenia na działaczach Milanu którzy są nadal nieugięci. W przypadku niepowodzenia Real będzie się starał o zawodnika Arsenalu Cesca Fabregasa gdyż do klubu potrzebny jest jak najszybciej klasyczny playmaker.Jedno jest pewne-,,Królewscy" łatwo broni nie złożą.
2.kolejnym celem działaczy z Madrytu jest Arjen Robben.Piłkarz ten jest już bardzo blisko zakotwiczenia w ,,Królewskich” jednak zgody na jego transfer nie wyraża Roman Abramowicz. Zawodnik sam poprosił szefa o pozwolenie na przeprowadzkę i miejmy nadzieje ,,,,,,iż ta historia skończy się happy endem gdyż ten zawodnik przydałby się w zespole.
3.No i ostatnim już piłkarzem o którym w sprawie przyjścia się spekuluje jest utalentowany,holenderski lewoskrzydłowy Royston Drenthe.Ten 20-letni zawodnik zaprezentował się w ubiegłym sezonie na tyle dobrze ,,,,,,,iż klub z Madrytu chce go pozyskać. Jednak o tego piłkarza walczy sporo zespołów i nie wiadomo jak to wszystko się skończy.

Podsumowanie
Moim zdaniem w pierwszym miesiącu okna transferowego Real Madryt więcej zyskał niż stracił i wzmocnił siłę rażenia.Widać , ,,,,,,,iż klub chce się wzmocnić przed nadchodzącym sezonem i chce wygrać upragnioną Ligę Mistrzów.
Zważmy jeszcze na to ,,,że do końca okna transferowego zostało wiele czasu i sporo może się zmienić. Pozostaje nam tylko czekać&hellip