jakby gdybyś mogła łatwo co to jest
Definicja: zmiany przyzwyczajenia. Jest jednak pewien sposób na korzystne oszukanie samego siebie.

Czy przydatne?

Co znaczy Jakby to było gdybyś mogła łatwo zmienić coś w swoim zyciu?

Słownik: Czasami wprowadzenie jakiejkolwiek, nawet najprostszej zmiany w naszym życiu urasta do rangi wielkiego problemu, bo poprzez wygodę obawiamy się zmiany przyzwyczajenia. Jest jednak pewien sposób na korzystne oszukanie samego siebie..
Definicja: Wyobraź sobie tylko na chwilę jakby to było gdybyś …przeszła na nową dietę („to tyle wyrzeczeń…”) …znalazła czas dla siebie („fajna teoria, lecz w moim życiu to niemożliwe!”) …nauczyła się nowego języka („może kiedyś..”) …. wstawała przedtem rano? („przecież ta godzina jest taka cudowna!”) …wymieniła pracę… zapisała się na siłownie… a może jeszcze coś bardziej Twojego?
Obojętnie od rodzaju rzeczy mam specjalnie dla Ciebie technikę rozwoju osobistego którą sama przetestowałam i teraz z pełną satysfakcją mogę polecać ją dalej. Pisałam już iż nawyk tworzy się poprzez 21 dni. Teraz chciałabym Ci przedstawić fantastyczny i genialnie prosty pomysł, który pozwala na ugruntowanie tej zmiany.

28 dni –ponieważ tyle razy musimy przedreptać jakąś ścieżkę w naszym umyśle by zapisał się nowy „program”. I o tyle Cię proszę: cokolwiek chcesz zrobić, zmienić czy ulepszysz zrób to tylko na 28 dni, lecz rób to Każdego dnia. Oczywiście wymaga to również mobilizacji, i przełamania początkowego lenistwa, zauważ jednak o ile prostsze to jest przy założeniu iż po tych 28 dniach możesz wrócić do starego nawyku. Zmobilizuj się, sprawdź i patrz co się stanie..
regularnie odkładamy różne decyzje na później bo wydaje nam się iż będziemy musieli się im poświęcić na bardzo długo. Dlatego zamiast demotywować się zakazami –nie przestawaj na stałe, tylko zacznij coś nowego na ten ‘moment próbny’ przy założeniu iż później możesz powrócić do starego nawyku. Wtedy wszystkie ewentualne niedogodności wydadzą Ci się czasowe.
Ćwicz każdego dnia poprzez tylko 28 dni, i później nie ćwicz więcej. Spaceruj albo jeździ na rowerze poprzez 28 dni, a później wróć w tym czasie przed telewizor. poprzez 28 dni jedz warzywa i owoce pięć razy na dzień, a później spróbuj wrócić do starych nawyków żywieniowych.

Co się właściwie stanie po tym czasie? W pierwszej kolejności zajdziesz na tyle daleko, iż bez sensu okaże się zawracać. Przełamiesz także kod w Twoim umyśle odpowiedzialny za wprowadzanie starego nawyku. I będziesz miała za sobą prawie miesiąc sukcesu, a to mobilizuje. Zauważysz także pierwsze konsekwencje tej zmiany, które okażą się bardzo pociągające..;)

Masz wątpliwości? To bardzo dobrze, gdyż można w coś wątpić i równocześnie zastanawiać się jak bardzo korzystnie wpłynie to na Twoje życie, gdy postanowisz sprawdzić sama i przekonać się. ;ponieważ im więcej masz wątpliwości tym bardziej będziesz zadowolona.
;ponieważ już to iż czytasz ten tekst znaczy iż jesteś kobietą zainteresowaną swoim rozwojem. I nie wiem czy już w pełni uświadamiasz sobie, iż jeśli wykorzystasz to co tu zostało napisane, to sprawi iż całkiem szybko i bardzo łatwo -> ;ponieważ czym jest tak faktycznie 28 dni- rozpoczniesz w swoim życiu korzystną zmianę, pierwszą później następną, aż dostaniesz precyzyjnie to, czego bardzo chcesz. Warunek jest jeden: sposób ta jest efektywna, jeśli naprawdę coś powtarzamy każdego dnia. Wybierz więc cos takiego, co wymaga systematyczności, o którą być może było Ci do chwili obecnej trudno.

Zanim jednak się zdecydujesz, zastanów się czy jesteś w pełni na to gotowa, aby stać się precyzyjnie taka osobą, jaką marzyłaś. -> ;ponieważ czy wiesz iż wtedy nie będzie już na co marudzić i narzekać? I czy zdajesz sobie sprawę, iż za 28 dni pojawią się osoby, które będą Ci zazdrościć? ;)

To jak?
Do dzieła!

Jest jeszcze jedna bardzo istotna rzecz: jeśli masz zamierzenie coś zrobić, zrób to TERAZ.
Nie jutro, nie od poniedziałku, nie po wakacjach, ani nawet za tydzień. TERAZ jest idealny okres i pamiętaj iż zawsze tak jest kiedy coś nowego przychodzi Ci do głowy. -> ;ponieważ ile pomysłów i planów przełożonych na później poszło w zapomnienie..?

Zacznij dziś, i patrz co się stanie..