wielka brazylia ponowienie co to jest
Definicja: rozgrywkach. Było to najwyższe zwycięstwo Brazylijczyków nad Argentyna w historii.

Czy przydatne?

Co znaczy Wielka Brazylia ponowienie na mistrzowskim tronie..

Słownik: Brazylia pokonała faworyzowana Argentynę 3:0 w finale Copa America i tak jak przed 3 laty w Peru tym razem w Wenezuelii zwyciężyła w takich rozgrywkach. Było to najwyższe zwycięstwo Brazylijczyków nad Argentyna w historii występów w Copa Amercia.
Definicja:

Przed rozpoczęciem spotkania wszyscy obserwatorzy turnieju byli zgodni, co do tego, kto jest faworytem i komu należy się zwycięstwo, scenariusz tego wieczora był prosty triumf Argentyny wydawało się, iż, kibicom Brazylii pozostaje się tylko modlić o łagodny wymiar kary. "Albicelestes” przeszli poprzez cały turniej jak huragan demolując wszystko, co stanęło na ich drodze, lecz nie tylko wyniki, ale również styl, w jakim zwyciężali, chociaż aby w ćwierćfinale z Peru czy półfinale z Meksykiem wskazywał, iż nic ani nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Była to wymarzona okazja do tego aby zwalczyć nielubiana Brazylie i pokazać ze nastaje Argentyńska era w południowoamerykańskiej piłce.

Tym bardziej, iż rywal aby slaby jak nigdy tylko cień tej wielkiej drużyny pełnej gwiazd, które tym wspólnie wybrały urlop zastępowali ich zmiennicy, których gra nie wyglądała najlepiej prezentowali się bardzo przeciętnie w ich zagraniach brakowało finezji i polotu słynnego blasku, do którego wszystkich w ostatnich latach przyzwyczaili "Canarinhos" Jedynym ich atutem była skuteczność królem strzelców imprezy został Robinho z 6 trafieniami na koncie. Turniej zaczęli fatalnie od porażki z Meksykiem jednak bardzo powoli się rozpedzali a w ćwierćfinale pokazali ze jednak trzeba się z nimi liczyć pokonując 6:1 Chile.

ledwie rozpoczął się ten wymarzony finał dla argentyńskich bogów futbolu a już znaleźli się w piłkarskim piekle w 4 minucie to Brazylijczycy objęli prowadzenie bramkę zdobył pikanym strzałem w prawy górny róg bramki Julio Batista mino asysty Roberto Ayali który stał się głównym bohaterem dramatu Argentyny. Kolejne minuty to pró aby odrabiania strat jednak z stosująca tak żelazna taktykę Brazylia nie mieli szans napastnicy "Albicelestes” idealna okazje zmarnował Riquelme, po którego strzale piłka trafiła w słupek. Brazylijczycy stosowali bardzo agresywny pressing, co chwile starali się podkręcać tempo gry. Mimo upływający min. Doni ciągle zachowywał czyste konto a 1 połowa zaczynała zbliżać się do końca na 5 min. przed ostatnim gwizdkiem sędziego w tej odsłonie dał po raz 2 znać o sobie Atala próbując przeciąć dośrodkowanie w własnym polu karnym niefortunnie umieścił piłkę w swojej bramce. W tym momencie puchar dla Brazylii był na wyciągniecie reki i Argentynę czekała faktycznie ciężka przeprawa misja odrobienia, chociaż ; aby tych 2 bramkę i doprowadzenia do dogrywki okazała się nie wykonalna, chociaż Messi i jego partnerzy starali się jak zawsze jednak brakowało im czegoś, czym we poprzednich meczach przewyższali rywali. Można powiedzieć, iż mieli poprostu pecha ze kryzys przyszedł w najważniejszym meczu, lecz tez trzeba stwierdzić ze w tym meczu Brazylia była zwyczajnie po prostu lepsza
Drugo połowa to zmasowane ataki Argentyńczyków i ostrzał bramki brazylijskiej jednak, co i raz dochodziło do groźnych kontr, gdyż Argentyńczycy angażowali coraz więcej zawodników w atak właśnie po jednej z nich w 68 minucie Dani Alves ustalił rezultat meczu na 3:0.Brazylia zapewniła sobie tym samym ósmy triumf w tej imprezie i czwarty w pięciu ostatnich jej edycjach. "Albicelestes" nadal, więc czekają na wygranie wielkiej imprezy. Po raz ostatni powiodło im się dokonać tej sztuki w 1993 roku, kiedy triumfowali w Copa America.

Koleiny raz potwierdziło się, iż piłka nożna to w najwyższym stopniu niesprawiedliwy i nieprzewidywalny sport na świecie. Wszystkim z pewnością jest żal pięknie grającej Argentyny, która jest ogromnym przegranych, ponieważ tak można w tym przypadku nazwać 2 miejsce tym wspólnie zwyciężyła jednak dyscyplina taktyczna Brazylii widać prace, jaka włożył w ten zespól trener duga to jest jego pierwszy triumf z ta reprezentacja na większej imprezie i zapowiada się ze nie ostatni.Za nami następny turniej, który pokazał, iż południowoamerykańska piłka w dalszym ciągu jest równie nie przewidywalna, jaki piękna i za to w najwyższym stopniu ja wszyscy kochamy.