nowego powiesz osobie co to jest
Definicja: starych użytkowników, a zdecydowanie jeszcze milej dotychczasowych krytyków słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Co nowego powiesz OSOBIE.pl?

Słownik: Niecały miesiąc temu została wypuszczona nowa wersja społeczności internetowej osobie.pl i trzeba przyznać, iż twórcy serwisu mile zaskoczyli swoich starych użytkowników, a zdecydowanie jeszcze milej dotychczasowych krytyków.
Definicja:

Zaczynając od tego, co widać na pierwszy rzut oka – o szablonie. Nowy wygląd osobie.pl (na szczęście!) bardzo nawiązuje do starego wyglądu, który cechuje schludność i przejrzystość, lecz serwis wygląda teraz wiele profesjonalniej.Wszystkie działy i najważniejsze funkcje znajdują się na jednym, dobrze widocznym pasku, co czyni nawigacje znacząco prostszą i taką, która nie powinna sprawiać większych problemów.wielki plus dla serwisu za uważne słuchanie swoich użytkowników. Przy poprzedniej wersji pojawiło się dużo głosów o nikłym kontakcie użytkowników z twórcami, a teraz? Serwis może się pochwalić prężnie działającym kontaktem na linii użytkownicy-twórcy. Do dyspozycji mamy dwa rozwiązania: 1) Zwrócenie się do przewodnika Jerry’ego, którego konto jest dodawane do naszego konta przy rejestracji; 2) Uczestniczenie w społeczności nazwanej ‘osobie.pl ruch rozwoju!’, gdzie każdy może zgłosić własne pomysły, uwagi.Postanowiłem sprawdzić czy to wszystko w ogóle funkcjonuje i zwróciłem się z urojonym ‘problemem’ do przewodnika – odpowiedział jeszcze tego dnia i co więcej – jeszcze tego dnia mój problem dotarł do informatyków dbających o serwis i został naprawiony. Pewnie prawie wszystko da się naprawić tak szybko, jednak w moim przypadku poszło wzorowo.
Prowadzony ciekawością zajrzałem również do wyżej wymienionej społeczności i zostałem mile zaskoczony, bo również tam prowadzona jest dyskusja i użytkownicy naprawdę są zauważani. Administrator ‘Nowakowski’ i wspomniany przedtem ‘Jerry’ często odpisują na umieszczone tam posty.Jakie jeszcze zmiany czekają nas na osobie.pl? Otóż powstała ciekawa opcja związana z wyglądem profilów. Każdy użytkownik może ustawić wygląd swojej wizytówki po swojemu. W tym przypadku do dyspozycji również ma dwa narzędzia: 1) prosty w obsłudze edytor graficzny dla mniej zaawansowanych użytkowników; 2) sposobność ‘uploadowania’ przygotowanych poprzez siebie stylów dla użytkowników znających się na języku CSS.Kiedy już nacieszyłem oko swoim nowym, ‘odpicowanym’ profilem przypomniałem sobie, co jeszcze kulało w poprzedniej wersji – przeglądanie zdjęć! Chciałbym sobie w tym miejscu ponarzekać, lecz twórcy nie dali mi szansy. Przeglądanie zdjęć jest teraz znacząco wygodniejsze, a sposobność dzielenia ich na przejrzyste galerie wyeliminowała panujący przedtem bałagan. Zdziwiła mnie również liczba miejsca, jakie serwis ofiarowuje swoim użytkownikom. Darmowe 100MB na zdjęcia, to z tego, co wiem najwięcej na polskim rynku społeczności. Ja tam osobiście nie przepadam za fotkami, lecz z tego, co zauważyłem to jest bardzo popularne, więc następny plus na koncie serwisu.Wspomnę także o poprawce wprawdzie niewielkiej, lecz takiej, która mnie osobiście bardzo ucieszyła. W nowej odsłonie powstała taka funkcja jak ‘Ostatnie posty w Twoich społecznościach’, która bez wątpienia uprzyjemniła prowadzenie dyskusji, które ja sam uwielbiam prowadzić.Kierując się zdaniem, które kiedyś usłyszałem ‘dobra recenzja znajdzie jakiś minus nawet w dobrym przedsięwzięciu’ dodaje, iż dość dużym minusem jest brak popularnej funkcji blogów, jednak wg zapewnień twórców mają one się pojawić. Oby i w tym wypadku dotrzymali słowa.Podsumowując: serwis osobie.pl zrobił faktycznie >wielki postęp między poprzednią wersją, a aktualną i może być faktycznie przyjemnym miejscem dla ludzi, którzy zawiedli się na wiecznie zacinającym się Epulsie, który dodatkowo za coraz więcej rzeczy pobiera koszty.


jakichkolwiek proroczych wizji nie miałem, lecz wydaje mi się, iż jeśli serwis będzie ewoluował z taką prędkością może zdobyć wielką popularność. Potencjał ma. Życzę twórcom wielu pomysłów i sił aby nie spuścili z tonu!