lekcja ornitologii co to jest
Definicja: Przyczyna? Kto aby je zliczył! – a więc subiektywne spojrzenie na politykę, media i.

Czy przydatne?

Co znaczy Lekcja ornitologii

Słownik: Widziałem w życiu przeróżne odmiany ptactwa, dlatego także jako obywatel państwie spod znaku orła białego zdążyłem nabawić się drobiowstrętu. Przyczyna? Kto aby je zliczył! – a więc subiektywne spojrzenie na politykę, media i życie publiczne w Pol
Definicja:
Widziałem już orła cień, sępa miłości, Dzięcioła z Big Brothera. Nie wspomnę o „Wronie Pod Napięciem”. Tona kiczu, jednak powiodło mi się powstrzymać pawia. Kanar spotkany w autobusie? Przebolałem. Później pewien słowik z Poznania sokolim wzrokiem upatrzył sobie parę piskląt, Gołębiewski podciął sobie skrzydła puszczając się z dymem, Donald nastroszył piórka, a Kaczor do dziś nie potrafi zamknąć dzioba.

Dobra, wszystko było. Antykwariat – poszło w zapomnienie. Kto dziś ma parcie na szkło? Jakie tematy dziś są w Polsce trendy? Przepraszam – „jazzy”? Rywin wyszedł z klatki, przewodniczącą KRRiTV reaktywowano (ponieważ przecież Kruk kaczorowi oka nie wykole). Dalej. Minister nauki przekonywał, iż pierwsze było jajko a nie kura, Tusk odleciał do ciepłych państwoów, a Renata, a więc polska Mata Hari rzutem na taśmy wystrychnęła koalicjantów na dudka. Dlatego opalone lico – złoty feniks polskiej polityki wrócił na salony.

Wydawać aby się mogło, iż uwił sobie w rządzie wygodne gniazdko. Nie przewidział tylko, iż wyjdzie na jaw, że jego kolega Łyżwiński – i w tym miejscu z czystym sumieniem pozwolę sobie na użycie kolokwialnego ustalenia do opisana i tak zgniłego, i niesmacznego wręcz metody uprawiania polskiej polityki – wtykał ptaszka w nie własne sprawy. Jak widać pandemia ptasiej grypy trwa. Brak mi słów. Pozostaje tylko papugować po innych i odlecieć za granicę.

Moja prognoza na przyszłość? Hmmm... znacie to?


"I od razu wszystkie ptaki
W szczebiot, w świegot, w zgiełk - o taki:
"Daj tu! Rzuć tu! Co masz? Wiórek?
Piórko? Ziarnko? Korek? Sznurek?
Pójdź tu, rzuć tu! Ja ćwierć i ty ćwierć!
Lepię gniazdko, przylep to, przytwierdź!
Widzisz go! Nie dam ci! Moje! Czyje?
Gniazdko ci wiję, wiję, wiję!
Nie dasz mi? Takiś ty? Wstydź się, wstydź się!"
I wszystkie ptaki zaczęły bić się.
Przyfrunęła ptasia milicja
I tak się zakończyła ta..."
pomylona koalicja.


* W tekście wykorzystano fragment wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio&rdquo