prowokacja co to jest
Definicja: Co się dokładnie wydarzyło 6 lipca słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Prowokacja CBA.

Słownik: Co się dokładnie wydarzyło 6 lipca?
Definicja: Cała ta kwestia jest dziwna i od samego początku obfituje w znaki zapytania. Co możemy stwierdzić z pewnością to, to, iż akcja CBA, rozpoczęła się już w styczniu, wówczas, CBA dostała wiadomości o tym, iż dwóch ludzi Ryba i Kryszyński, powołując się na kontakty w resorcie rolnictwa są w stanie załatwić jakaś/każdą sprawę. Jakaś kwestia, to jednak, nie kwestia konkretna, owa jakaś kwestia to odrolnienie gruntów rolnych w Mrągowie, które de facto nigdy nie istniały, zostały wymyślone poprzez funkcjonariuszy CBA.

czyli z czy mamy do czynienia, z pewnością z prowokacją, jako narzędziem, którym posługuje się policja i ABW w celu wykrycia nieprawidłowości, oszustw etc. Jest tylko, jedno ogromne lecz, z tego co wiem, cała dalsza akcja CBA jest jedną ogromną prowokacją, gdzie na potęgę fałszowano dokumenty, kontaktowano się z Ryba i Kryszyńskim, doszło nawet do spotkania tych dwóch z funkcjonariuszami CBA w celu określenia konkretów. Jak twierdzą aresztowani, odrolnienie ziemi, mogło dojść do skutku, tylko w razie, jeżeli sam Andrzej Lepper otrzyma pewną gratyfikację finansową. Biorąc pod uwagę złożoność całej sytuacji i wypowiedzi szefa CBA Mariusza Kamińskiego, trudno określić czy celem akcji był sam Lepper. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, iż celem akcji CBA było właśnie przyłapanie samego wicepremiera na gorącym uczynku, a więc przyjmowaniu łapówki. Pośredniakami pomiędzy funkcjonariuszami CBA (podającymi się za biznesmenów, którzy dążą do odrolnienia gruntów pod Mrągowem), a Lepperem, mieli być Kryszyński i Ryba.

lecz……..Czy samo CBA, dysponuje jakimikolwiek dowodami na to, iż Andrzej Lepper rzeczywiście mógł być zamieszany w przestępstwo. Otóż, jak na razie wiadomo, iż sam Ryba, określany był jako doradca Leppera, zresztą ten ostatni także regularnie się z nim kontaktował i miał naciskać na przyśpieszenie procedury odrolnienia gruntów pod Mrągowem. I co z tego wynika? Absolutnie nic z tego nie wynika, te strzępy informacji w ogóle nie wskazują na to, iż Lepper mógł być zamieszany w całą szytą grubymi nićmi akcję, której kres miało stanowić przyłapanie go z koperta wypchaną pieniędzmi.

następna kwestia związana jest z tym, czy istnieją żadne dowody na to, iż Ryba i Kryszyński, mówili prawdę, kiedy twierdzili, iż mają możliwości wpływania na decyzje Leppera? Jak na razie tylko oni twierdzą, iż Lepper skłonny był przyjąć łapówkę, > lecz czy Ryba i Kryszyński, nie rozpuszczali tego typu informacji w rzeczywistości nie mając jakichkolwiek wpływów u Leppera, może tylko tak mówili i sami chcieli wziąć kapitał za odrolnienie ziem i nagle zniknąć. Przypominam, iż Lepper podobnie jak wszyscy w ministerstwie rolnictwa, nie wiedzieli o planowanej prowokacji.

Podsumowując:

W obecnej chwili CBA nie przedstawiło jakichkolwiek dowodów na to, iż Lepper był zamieszany w korupcję.

W obecnej chwili nie wiemy, czy można potwierdzić słowa Ryby i Kryszyńskiego, o tym, iż mają wpływy w ministerstwie rolnictwa, być może była to zwyczajna bujda, a oni sami powołując się na wpływy u ministerstwie chcieli samodzielnie zagarnąć wszystkie kapitał.

Czy CBA nie przekroczyła swoich ustawowych uprawnień, opozycja twierdzi, iż tak, ja nie wiem, > lecz warto aby moim zdaniem zbadać działania CBA pod kątem przekroczenia ustawowych uprawnień.

I co my obywatele mamy o tym myśleć, czy prowokacja, która de facto była nie tyle prowokacją w klasycznym tego słowa znaczeniu, a kreowaniem sytuacji poprzez CBA, kreowaniem daleko idącym i opartym, iż niejasnych przesłankach – na tym, iż Ryba i Kryszyński powoływali się na wpływy w ministerstwie rolnictwa.

W całej sprawie jest ciągle wiele niejasności, mam tylko nadzieję, iż cała akcja CBA, nie była prowokacją, której celem było odsunięcie Leppera od władzy i marginalizacja Samoobrony. jeżeli aby tak było, wówczas mamy do czynienia z wykorzystywaniem służb szczególnych do szkalowania innych polityków, co stanowi poważane zagrożenie dla demokracji. W świetle aktualnych faktów, moim skromnym zdaniem nie da się tego wykluczyć, rozwiązanie wszystkich iksów, możliwe jest tylko i wyłącznie w razie ujawnienia pełnej dokumentacji śledztwa CBA.