dlaczego homoseksualni co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Dlaczego homoseksualni? Tolerancja wybiórcza i strach przed nieznanym.

Słownik: Homoseksulaizm jest ostatnio bardzo modnym i jak zawsze kontrowersyjnym tematem. Jedni mówią, iż to choroba, dewiacja, a inni, iż styl życia.
Definicja:

Polscy politycy strasza na potęgę zarazą homoseksualnych tak bardzo jakby to była choroba śmiertelna i to w dodatku zaraźliwa przenosozna poprzez powietrze. Gdy pytam się ludzi co myslą o homoseksualistach odpowiadają, iż nie przeszkadzają im tego typu ludzie, lecz nie chcą, tak aby jakaś homoseksualna para mieszkała w pobliżu. Typowe dla naszej kutury - tolerowanie wszystkiego co jest daleko.


Ludzkie myslenie opiera się na zasadzie: nienawidzimy tego , czego się boimy, a boimy się tego czego nie znamy. Bardzo prosty mechanim, który działa na całym świecie i jest odpowiedzialny za sporo rozłamów, konfliktów kulturowych i nienawiści między jedostkami.


Homoseksualizm jest terminem oklepanym, naduzywanym i każdy wie co on znaczy, ale niestety niewiele kto próbuje poznać powody takiej a nie innej orientacji seksualnej rzeszy ludzi na swiecie. Dlaczego właściwie, pomimo przesladowań i odrzucenia tylu męzczyzn i tak sporo kobiet decyduje się związać z osobą tej samej płci?


Tak faktycznie każa z osób o "odmiennej orientacji seksualnej" ma swoje przyczyny , ma włąsną historię i przezycia, które sprawiły iż akurat w ten określony sposób postrzega kobiety i męzczyzn, nie jest jednak problemem odnalezienie kilku ogólnych modelów które mogą wyjaśnić ludziom jak myślą osoby homoseksualne, a tym samym pomóc nam zaakceptować ich wybór.


Otóż fundamentem są, jak w razie wieleu zaburzeń, przezycia z dzieciństwa. Wyobraźmy sobie dziewczynkę molestowana albo bita poprzez ojca. Naturalną koleją rzeczy jest, ze owe dziecko gdy dorośnie stanie się kobietą stroniącą od mężczyzn. Dzieci sa z natury delikatne, a skrzywdzone wnoszą własne obawy w dorosłe życie i stosunki z innymi ludźmi, dlatego kobieta która była kiedyś molestowana woli towarzystwo innych kobiet, gdyż uważa, iż jako istoty delikatniejsze są w stanie ją zrozumieć lepeij niż "brutalni" - w jej mniemaniu - męzczyźni. Miłość bazuje na zrozumieniui poczuciu bezpieczeństwa, dlatego kobieta, która w przyjaciółce znajduje oparcie z czasem rozpoczyna czuć dziwnie mocną więź, zażyłośc, która przeradza się z czasem w miłośc.


Innym przypadkiem mogą być ludzie, którzy dziecistwo mieli wzorowe, ale poznali oosbę tejsamej płci z którą dogadywali się bezproblemowo, a iż równocześnie "nie szło" im w kontaktach damsko męskich doszli do wniosku, iż są homoseksualistami.


Ludzie postrzegaja homoseksualistów jako swego rodzaju zboczeńców, których podneiacają narządy takie same jak jego swoje, lecz przewarzająca część homoseksualnych związkó oparta jest na silnej więzi i szcerym uczuciu, a nie na porządaniu. Gdy chodzi tylko o seks, to przeważnie osoby lubiące dotykać osoby tej samej płci nazywają siebie "bi", gdyż żyją w zwiazku z osobą płciprtzeciwnej, a na boku uprawiają seks z osobą tej samej płci.


Tak faktycznie homoseksualiści nie są zboczeńcami , ale ludźmiu którzy potrzebują jak każdy - czułości, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia i miłości, a to, ze odnajdują je u osoby tej samej płci nie jest faktycznie niczym niedobrym.


Traktujmy innychj ludzi uczciwie i pokażmy,. iż jesteśmy faktycznie rolerancyjni. Nie warto nienawidzić ludzi za to, co nam się wydaje iż robią.