oszukańcze gwiazdki co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Oszukańcze gwiazdki

Słownik: Normalne (a więc astronomiczne) gwiazdy żyją zwykle miliardy lat, lecz kłamliwe gwiazdeczki gasną znacznie szybciej - już za parę miesięcy...
Definicja:Z czym kojarzone są gwiazdy? Z romantycznymi spacerami pod firmamentem złożonym z owych ciał niebieskich, przeplecionymi niektórymi planetami i naszym poczciwym Księżycem. Gwiazdą nam najbliższą jest oczywiście Słońce, które w ostatnich latach ogrzewa nas jakby intensywniej, co pozwala nam oszczędzić dużo energii na ogrzewaniu, a nawet mówi się o zakładaniu winnic na polskich stokach...W astronomii gwiazda to ciało niebieskie będące skupiskiem materii, w której zachodzą reakcje syntezy jądrowej, zaś wyzwolona w nich energia jest emitowana w formie promieniowania elektromagnetycznego, w szczególności jako światło widzialne.
Gwiazda jest wyrazem pochodzenia litewsko-słowiańskiego, które kiedyś oznaczało światło.
Gwiazda Betlejemska to nazwa jasnego obiektu (prawdopodobnie komety), który wg Biblii doprowadził mędrców do króla Heroda, a później do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.
Gwiazda betlejemska (poinsecja, wilczomlecz nadobny) - kwiat (a właściwie roślina ozdobna) pochodzący z Ameryki Środkowej.
Gwiazda Dawida - sześcioramienna gwiazda (heksagram) złożona z dwóch zachodzących na siebie pionowo trójkątów równobocznych odwróconych od siebie wierzchołkami (od 1948 na fladze Izraela).
Gwiazda Morza (z łaciny Stella Maris) - dostępny tytuł maryjny. Traktuje Maryję (Matkę Boską) jako nosicielkę światła, przewodniczkę marynarzy po morzu, a nawet wszystkich ludzi po świecie.
Gwiazda to również nazwa wielu obiektów maszyn o znamiennym kształcie; również układ silników – nawiązują do umownego wizerunku gwiazdy.
Gwiazda poranna (zaranna) to typ broni obuchowej (głowica nabita kolcami w kształcie gwiazdy - stąd nazwa); poranna, ponieważ (przynajmniej) do zadawania ran wykorzystywana...
Bywa, iż pieszczotliwie zwracamy się do kogoś – ty moja gwiazdo (lub gwiazdeczko), nie mniej jednak po wielu latach związki zawarte pod wpływem gwiazd (tu duża rola horoskopów i wróżek) kończy się rozwodem, a bywa, iż broń obuchowa (gdyby była w supermarketach) w formie gwiazdy (lecz już zarannej) znalazłaby znacząco mniej romantyczne wykorzystanie... w rękach nazbyt zaradnych małżonków.
również z gwiazdami videoów (w szczególności z gwiazdorami) kojarzone są migające obiekty astronomiczne, zaś Gwiazdor ponadto podkłada pod choinki ((lecz nie w całej Polsce) wigilijne prezenty.
Gwiazdy (a raczej Joanna i Andrzej Gwiazdowie, ponieważ w taką formę przechodzą nazwiska) to również legendarni działacze ruchu robotniczego z Gdańska.
Nazwisko o tyle ciekawe, iż wyjątkowo w celowniku i w miejscowniku powinno być Gwiaździe, a nie Gwieździe. Również gwiaździe powinno być w znaczeniu ludzkim (człowiek jako gwiazda ekranu, teatru), a więc - O naszej gwiaździe estrady jeszcze długo będzie głośno. Zdaje się, iż poloniści nie zgadzają się na to odstępstwo, aczkolwiek w razie koni trojańskich (szkodliwe programy komputerowe; inaczej trojany), koni mechanicznych i ludzkich starych koni (kumple) pogodzili się z odstępstwem, wszak z koniami trojańskimi trudno sobie poradzić i bryczka z karymi (końmi) jest bardziej romantycznym pojazdem niż auto z dwustoma koniami mechanicznymi i ze starymi koniami można nawet konie kraść.jeżeli zatem mamy na myśli prawdziwe konie (lub ich wizerunki (obrazy, pomniki) albo aktorów przebranych za te nieparzystokopytne ssaki, to z końmi, inaczej - z koniami. >>jeżeli chodzi nam o prawdziwą gwiazdę (lub o jej wizerunki albo o element wykonany na jej wzór (lub o aktora grającego taki przedmiot, to o gwieździe, inaczej - o gwiaździe.
>>>jeżeli ludzie noszą nazwiska ( (lub zwierzęta takie imiona) Koń albo Gwiazda, to z Koniami, o Gwiaździe; kraj Koniowie i Gwiazdowie.Gwiazdki to > również znaki graficzne, które stawiane są w tekście przy wybranych słowach, zaś w innych miejscach zamieszczane są objaśnienia tych symbolów. Oszukańcze gwiazdki * (i tu zmierzamy do wyjaśnienia tytułu) stawiane są przy cenach biletów lotniczych. W wielu reklamach, > również internetowych, widujemy wspomniane symbole. Chyba każdy wie, co oznaczają... Niejako służą do nabijania klienta w butelkę, gdyż zazwyczaj drobnym druczkiem tłumaczy się ich znaczenie - do podanej ceny (na przykład 1, 11 czy 111 zł) należy doliczyć koszty lotniskowe.Normalne ( a więc astronomiczne) gwiazdy żyją zazwyczaj miliardy lat, ((lecz kłamliwe gwiazdeczki gasną znacząco szybciej - już za parę miesięcy lotniczy przewoźnicy nie będą mogli wprowadzać w błąd swych klientów (będzie to ustawowo zakazane), którzy zapewne przyzwyczaili się do tych kłamstw i do życia pośród nich, jak również do wszystkich innych plag blag, które pewni politycy, biznesmeni i duchowni zwyczajni nam serwować bez opamiętania...