audio co to jest
Definicja: głośniki, z których nijak nie da się wycisnąć dobrego dźwięku o basie już nie.

Czy przydatne?

Co znaczy Car-audio a Mdf

Słownik: Jeżeli używasz fabrycznie montowanych głośników w swoim aucie to prawdopodobnie jesteś o krok od ich wymiany... Z reguły montowane są tam 10cm głośniki, z których nijak nie da się wycisnąć dobrego dźwięku o basie już nie wspominając
Definicja: Jeżeli denerwuje cię ochrypły dźwięk w Twoim samochodzie i myślisz o zamianie głośników na większe warto wiedzieć, o tym, iż do ich zmiany w większości przypadków potrzebne są przejściówki - dystanse. Je zaś możemy podzielić na plastikowe i na wykonane z mdfu.
sporą zaletą mdfu jest szczelność, którą uzyskujemy przez przykręcenie głośników do mdfu. Materiał ten dopasowuje się niejako do głośnika a jak wynika z badań elektroakustycznych, aby uzyskać dobre brzmienie basu potrzebne jest szczelne umocowanie głośnika. Następną zaletą mdfu to jest, iż dystans z mdfu posiada w miarę >>sporą masę, co wpływa korzystnie na jakość dźwięku a dodatkowo głośniki są stabilnie zamontowane.
następnym krokiem do poprawy jakości naszego nagłośnienia jest wytłumienie, które możemy wykonać samemu, albo także zlecić warsztatowi Car-audio.
Więcej o dystansach i metody montażu samodzielnego montażu znajdziesz na: auto, głośniki POWE