plan co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Plan B

Słownik: To ustalenie na przewidywane załamanie wydarzeń i próba przewidzenia innego, gorszego od przewidywanego scenariusza wydarzeń.
Definicja:

Są sytuacje, kiedy jesteśmy w stanie przewidzieć niepowodzenie naszego działania. Zazwyczaj konstruujemy na takie sytuacje plan awaryjny. Są jednak takie zdarzenia, które wykluczają sposobność wymyślenia takiego planu. Mimo, iż przypadek jest najbadziej przewidywalna w życiu - śmierć. Śmierć każdego z nas wpisana jest w życie. Wiadomo, iż nastąpi, wiadomo, iż nikogo nie ominie. Nie wiadomo tylko kiedy... Te zaskoczenia są zwykle bolesne. Umierają ludzie starzy, babcie, dziadkowie. Z czasem umierają nasi rodzice, nareszcie rówieśnicy. Jeżeli pożyjemy dłużej, rówieśników rozpoczyna brakować, szczególnie tych znajomych. nareszcie umierają i Ci, którzy bawili się w piaskownicy, gdy my kończyliśmy studia. Jak jednak żyć, gdy zabraknie drugiej połowy? Jak żyć, gdy dziecku zabraknie Mamy. Jak nadać sedno życiu, które tak nagle może się skończyć?


Dziś zmarła Jolka, moja kuzynka z Torunia. Zostawiła męża i dwójkę dzieci. Niecały miesiąc temu miała wypadek samochodowy. Drobne złamianie, chodziła na rehabilitację. Zator. Była... , pozostanie już tylko w pamięci. Niesłychanie miła osóbka niewielkiego wzrostu, rozsiewająca uśmiechy wokół.