hopolo co to jest
Definicja: zmienia - ale obydwie grupy mają chyba jedno zdanie - powstaje hip-hopolo słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Hip-hopolo

Słownik: Ostatnio pojawił się dziwny trend na popowe refreny w piosenkach hip-hopowych. Niektórz uważają że robi to źle hip-hopowi, a inni że nic się nie zmienia - ale obydwie grupy mają chyba jedno zdanie - powstaje hip-hopolo.
Definicja: Kilka lat temu pojawił się w hip-hopie mechanizm ,,refrenów popowych", iż tak powiem, a więc refrenów śpiewanych poprzez wokalistów/wokalistki pop. Najlepiej pokazuje to stopniowa przemiana płyt rapera Mezo, na którego ostatniej płycie pojawia się sporo utworów z popowymi refrenami. Kiedyś uważałem go za czołowego rapera polskiej sceny, a teraz po wydaniu ostatniej płyty spadł on w moich oczach do poziomu Verby niestety. Jako że już przy Verbie jesteśmy trzeba aby coś powiedzieć na ich temat. To jest raczej zespół który od samego początku należał do generacji hip-hopolo, przy okazji tworząc ballady hip-hopolowe o miłości.
Kolejny na mojej liście raperów robiących źle hip-hopowi jest Lerek, zabłyśnoł w piosence "Weź to poczuj" gdzie śpiewał refren: "O weź to poczuj..." zainteresowani posłuchają sobie sami :). Lerek utosami się z rapowaniem, a tak faktycznie - i chyba nie tylko ja to zauważyłem - on poprostu śpiewa a nie rapuje kalecząc wizerunek dobrego hip-hopowca.
Ostatnio zreaktywowany został zespół Molesta - weterani polskiego rapu. Narazie słyszałem ich jedną piosenke - "Powrót" i bardzo mi ona podeszła, mam nadzieje iż wydali już płyte ponieważ to prawdziwy powrót hip-hopu do korzenii. Niestety w tych "prawdziwie hip-hopowych" piosenkach pada zadużo przekleństw, których nie ma (prawie) w ogóle w piosenkach typu hip-hopolo.
Ostatnia rzecz jaka mi się nasuwa przez wzgląd na tym tematem to to iż zespoły typu Verba nagrywają bardziej pod żeńską część publiki, a taka Molesta raczej pod stronę męską.
Cóż trzeba mieć nadzieje iż te obie strony rapu się wymieszają i stworzenie wkońcu pożądny rap