konwent najbardziej co to jest
Definicja: trzon społeczności zyskać nowe impulsy do rozwoju serwisu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Konwent najbardziej społecznościowego serwisu literackiego

Słownik: Działający od ponad roku serwis internetowy oferujący wspólną zabawę w zespołowe pisanie opowiadań organizuje swój niezwykły konwent aby integrując trzon społeczności zyskać nowe impulsy do rozwoju serwisu.
Definicja: Ciekawe czy przy braku chętnych do czytania ksiażek rozwinie się nałogowe pisanie blogów? Lecz kto to będzie czytał?

W omawianym serwisie nie ma z tym problemu. Tu nie wrzuca się zakończonych treści, lecz raptem dopisuje niewielki fragmencik do istniejącego opowiadania lub inicjuje w podobny sposób zupełnie nowe. Aby te działania dawały sensowny wynik nieodzowne jest wzajemne komunikowanie się, w pierwszej kolejności poprzez czytanie poprzednich fragmentów utworu, poprzez dołączane do zamieszczanych treści komentarze, poprzez wewnętrzną pocztę serwisu, czy wreszcie poprzez szybki i prosty w zastosowaniu czat serwisu.

A na czacie i w komentarzach do "wieści literackich" można przeczytać jakim problemem dla większości tych młodych ludzi jest wyjście z takiego np. EMPiKu bez jakiejś książki, która nie będzie bynajmniej służyła ozdobieniu półki albo wyłącznie "pożeraniu" ilustracji.

Niestety EMPiK jeszcze nie odwzajemnia głodu książki i nie "pożera" opowiadań z tego serwisu, lecz "pierwsze koty za płoty", ponieważ oto zbiorowym wysiłkiem dziesięciorga autorów, będących w połowie nastolatkami wydano pierwszy tomik "Kain" i znalazł się on na "półce" księgarni internetowej http://godi.pl/ksiazka/Kain/163459/.

Przy poparciu swoich użytkowników serwis prowadzi także starania o wydanie karty członkowskiej, która pozwoli uzyskiwać rabaty w sklepach, a w pierwszej kolejności ... jak nietrudno zgadnąć - księgarniach.

Na konwencie będą omawiane między innymi takie sprawy jak: dopracowywanie przepisu serwisu, dopracowywanie przepisu dla moderatorów, opracowanie polityki wydawniczej, dyskusja nad polepszaniem sprawności moderacji, utworzenie ekipy testerów i sporo innych. Oprócz tego sami użytkownicy i inni zaproszeni goście mają wygłosić referaty i przeprowadzić ćwiczenia z zakresu: wybranych obiektów z zasad pisania prozą i wierszem, najważniejsze wskazówki do pisania po angielsku, pisanie tekstów dziennikarstwa prasowego i radiowego, pisanie tekstów popularyzujących naukę.

A oprócz tego konwentowicze zobaczą między innymi : prawdziwą serwerownię i centrum zarządzania ruchem sieciowym, tak nieodzowne aby i ten serwis działał, wnętrza prawdziwego studia radiowego, pomieszczenia redakcji i drukarni prawdziwej wielkonakładowej gazety, centrum informatyczne, gdzie narodziło się sporo innowacji i sporo innych atrakcji.

Jednak dla większości tych młodych ludzi najważniejsze będzie wreszcie osobiste spotkanie z osobami, które sieć skojarzyła jako te o podobnych zainteresowaniach, gustach, wrażliwości. Można się będzie zarumienić na wspomnienie jakiegoś zabawnego flirtu na czacie. Przedyskutować jeszcze raz różnicę poglądów, której nie udawało się zwalczyć poprzez środki komunikacji elektronicznej.

Jest nadzieja, iż jak te osoby wrócą do siebie to wzmocnione więzi zaowocują nowym porywem twórczości podpartej nowymi wrażeniami, wiadomościami, uzgodnieniami i wiedzą. A wracać będą do każdego własciwie rejonu Polski, a nawet jedna z osób wracając do Środkowej Anglii reprezentować będzie Polonię i to tę z najmłodszej emigracji.