dbaj swoją własność co to jest
Definicja: z dobytku. Dlatego w czasie przygotowań do wyjazdu warto pomyśleć o czymś więcej niż.

Czy przydatne?

Co znaczy Dbaj o swoją własność

Słownik: Sezon wakacyjny to wyczekiwany poprzez włamywaczy czas. Tymczasem odpoczywasz na zasłużonym urlopie, pracowici rabusie mogą ogałacać twoje mieszkanie z dobytku. Dlatego w czasie przygotowań do wyjazdu warto pomyśleć o czymś więcej niż tylko o
Definicja: W momencie wakacji włamania zdarzają się najczęściej w skali całego roku.
- Żadna policja, nawet najskuteczniejsza, nie ochroni w pełni naszego mienia, jeśli sami nie będziemy o nie dbali. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach ostrożności: jak precyzyjne zamknięcie drzwi i okien, zdeponowanie pieniędzy i rzeczy wartościowych w skrytkach bankowych– radzi podkom. Robert Horosz z Komendy Głównej Policji.

Ostrożność to zbyt niewiele

Nie ma doskonałych zabezpieczeń antywłamaniowych. Kradzieże z włamaniem zdarzają się pomimo ochrony i alarmu, a wszelakie nowe zamki, nawet te najdroższe i najwymyślniejsze nie stanowią przeszkody dla zmotywowanego rabusia. Z drugiej strony nie możemy siedzieć cały czas w domu i pilnować swojej własności. Najwspanialszym wyjściem z tej sytuacji jest ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku, które warto wykupić, oczywiście nie tylko przed planowanym wyjazdem. Aczkolwiek nie uchroni ono nas przed włamaniem, pożarem czy zalaniem, lecz pomoże szybko odkupić utracone sprzęty i wyremontować mieszkanie.

Polisa postawi na nogi

Zakup polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie to koszt rzędu kilkuset złotych rocznie. Nie to jest wiele, w szczególności jeżeli weźmiemy pod uwagę to, iż dzięki niej można - co najmniej częściowo - zrekompensować utraty poniesione wskutek kradzieży albo wypadków losowych.
- Ubezpieczenie domu, mieszkania czy spółki umożliwia pomniejszenie strat materialnych do jak najmniejszych wielkośćów. Klienci mogą ubezpieczyć nie tylko własne mieszkanie czy dom, lecz również własne mienie – mówi Katarzyna Kasztelan – Przybylska, dyrektor biura organizacji i wsparcia sprzedaży Ekipy Concordia.
Najczęściej ubezpieczenia nieruchomości składają się z – ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej (OC). Te pierwsze ubezpiecza mieszkanie od zalania albo spalenia, lecz także od włamania i dewastacji. Można w jego zakresie ubezpieczyć zarówno mienie ruchome, a więc wyposażenie jak i mury, a więc ściany, stropy, belki, instalacje, okna i drzwi zewnętrzne. Natomiast ubezpieczenie OC przydaje się w szczególności wtedy, gdy sami spowodujemy szkodę, przykładowo zalewając sąsiada w czasie naszej nieobecności.
Dodatkową opcją może być ochrona prawna nieruchomości w dziedzinie życia prywatnego. W razie sporu prawnego z najemcą, sąsiadem albo urzędem spółka ubezpieczeniowa opłaci wydatki adwokackie i sądowe i poleci sprawdzonych prawników.

Beztroskie wakacje

Ubezpieczenie dobytku na wypadek kradzieży z włamaniem i rabunku, pozwala nam spokojnie odpocząć w czasie urlopu. Oczywiście nie powinno się zapominać o ostrożności i zawsze pamiętać o zamykaniu okien i drzwi. Kiedy zaś wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś zaufanego, tak aby przychodził do naszego mieszkania i zapalał wieczorem światło i zabierał ulotki sprzed drzwi i listy ze skrzynki, by złodziej nie miał pewności, iż wyjechaliśmy..
Wtedy będziemy mogli spokojniej cieszyć się słońcem i wolnym czasem