padgett tajemnic co to jest
Definicja: Ron Padgett jest świetnym amerykańskim pisarzem, w naszym państwie niestety niewiele.

Czy przydatne?

Co znaczy Padgett bez tajemnic

Słownik: Ron Padgett jest świetnym amerykańskim pisarzem, w naszym państwie niestety niewiele znanym... A szkoda.
Definicja: Narada z Ronem Padgettem, amerykańskim poetą i pisarzem, która odbyła się na wydziale filologicznym UŚ w Sosnowcu, okazała się niezwykłym spotkaniem z człowiekiem, który z przymrużeniem oka potrafi spojrzeć na świat.
Autor przypomniał się czytelnikom recytując własne wiersze i komentując „kulisy” ich powstawania, opowiadał o tym, skąd czerpie inspirację do tworzenia. Wspomniał także, iż aby utworzyć wiersz, zamyka się w swoim pokoju i obiecuje sobie, iż nie wyjdzie Az nie napisze co najmniej pięciu nowych poematów, dzięki czemu tworzy nawet trzydzieści pięć wierszy tygodniowo, jednak jak mówi tylko pięć proc. z nich jest faktycznie świetne, reszta wymaga poprawki, lub nie nadaje się zupełnie. Z właściwym sobie humorem opowiadał także o reakcji na opinię recenzentów: „jeżeli napiszę książkę i zostanie ona dobrze oceniona poprzez krytyków, to będę się cieszył. (…) ;;jeżeli nie, to oznacza, iż krytyk jest głupcem”. Łatwo więc zauważyć, iż Padgett posiada wielki dystans do siebie, a również do wszystkiego wokół, potrafi z humorem spojrzeć na „niedostrzegalne”. Dzięki takiej postawie Padgetta jego literatura jest także nieco kontrowersyjna : „(…)Bóg cię nienawidzi, dlatego stworzył świat i umieścił na nim ciebie…”.Nie da się jednak nie zauważyć i nie zastanowić nad nią. Ron Padgett jest perfekcjonistą, który chce, by jego literatura była faktycznie dobra: „Staram się wykonywac własną robotę dobrze. Czasem piszę tekst i chowam go na długi czas. Później wyjmuję, czytam i stwierdzam: Jest najlepszy! Jak ja tego dokonałem?”.
Padgett, stosując przedmioty komiczne, a czasem i dyskusyjne, prowokuje czytelnika do poszukiwania nie tylko w swojej literaturze, lecz we własnym wnętrzu. Być może to jest literatura zupełnie odmienna od tej, z którą mieliśmy dotychczas do czynienia