palenie paierosów szkodzi co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Palenie paierosów szkodzi zdrowiu

Słownik: Sporo osób pali dla towarzystwa, inni, tak aby popisać się przed kolegami i nie wyróżniać się w grupie... Jednak zapominamy, iż tj. bardzo szkodliwe.
Definicja: Chciałem poruszyć temat palenia papierosów i jego wpływu na nasze życie.

Otóż moim zdaniem, palenie papierosów czy zażywanie tytoniu w jakiejkolwiek innej postaci (cygaro, fajka, tabaka, prymka) są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Należy jednak podkreślić, iż w najwyższym stopniu szkodliwe są papierosy.

Poniżej przedstawię argumenty potwierdzające tę tezę.

w pierwszej kolejności substancje smoliste powstające w procesie spalania tytoniu, będące wysoko złożonymi związkami chemicznymi, powodują powstawanie nowotworów. Najgroźniejsze z nich to rak płuc, jelita grubego czy nowotwory nerek. Skuteczność ich leczenia jest ciągle niska.

Równie istotne to jest, iż substancje smoliste powodują zaburzenia w układzie oddechowym. Zalepiają pęcherzyki płucne powodując gorszą wymianę gazową i niszczą
rzęski na powierzchni komórek oskrzeli uniemożliwiając samooczyszczanie się dróg oddechowych. Prowadzi to większej podatności na choroby układu oddechowego takich
jak astma, chroniczne zapalenie oskrzeli, krtani czy tchawicy. Innym aspektem tej kwestii jest niedotlenienie organizmu.

Konsekwencją tego ostatniego jest ogólne osłabienie, powiększona podatność na inne choroby.

Za ważny uważam fakt, iż nikotyna znajdująca się w liściach tytoniu skutkuje odkładanie się blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych, w tym, co jest najgorsze dla naszego zdrowia, w naczyniach wieńcowych, a więc doprowadzających krew do serca. Prowadzi to do chorób układu krążenia w tym do: choroby wieńcowej, zawałów serca i pękania tętnic, udarów mózgu i z powodu, w najgorszym przypadku do zgonu.

oprócz tego pragnę zwrócić uwagę na młodych palaczy. Dzieci i młodzież regularnie sięgają po papierosy, ponieważ wydaje im się, iż będą dlatego bardziej dorosłe, jednak nie ulega wątpliwości, iż to jest straszna głupota.

Palenie papierosów w młodym wieku skutkuje zahamowanie wzrostu i zaburzenia rozwoju szarych komórek, poprzez co uczeń osiąga znacząco gorsze wyniki w nauce i traci kondycję fizyczną.

Nie można również nie zauważyć tego, iż palenie papierosów skutkuje, iż człowiek szybciej się starzeje, żółkną mu zęby i ręce.

Palenie papierosów jest nałogiem, który negatywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną. Palacz jest człowiekiem uzależnionym, nie jest wolny.

ponadto należy podkreślić, iż ofiarami papierosów nie są wyłącznie sami palacze. Palenie w wiele większym stopniu szkodzi osobom w najbliższym otoczeniu. Stają się one biernymi palaczami i są narażone na to wszystko, co człowiek palący.

Podsumowując dotychczasowe rozważania, palenie skutkuje szereg chorób w tym: choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, zaburzenia wzrostu
i spadek kondycji fizycznej.

Palenie ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie długość i jakość życia