kinga debiutuje co to jest
Definicja: sporo nieprzeciętnych osobowości. Bez wątpienia do takich należy uczennica klasy II a.

Czy przydatne?

Co znaczy KINGA DEBIUTUJE

Słownik: Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie to nieduża placówka dydaktyczna, lecz jak okazało się już po raz następny, placówka, w murach której odnajdziemy sporo nieprzeciętnych osobowości. Bez wątpienia do takich należy uczennica klasy II a Kinga
Definicja: Ta nadzwyczajnie skromna, małomówna bardzo dobra uczennica ujawniła, w przenośni, lecz i dosłownie, własną artystyczną duszę. Dwa miesiące temu poprosiła swą polonistkę, p. Iwonę Grzegorek, o ocenę zawartości niepozornego zeszytu szkolnego. Wprawne oko nauczycielki, już po przeczytaniu kilku stron, zauważyło, iż ma do czynienia z prawdziwym talentem poetyckim. Zaprzyjaźniony duszpasterz Sulęciński ks. Marek Grewling, również pisarz, potwierdził ocenę pedagoga. Jako członek Gorzowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich przedstawił teksty Kingi przewodniczącemu związku. Jak dobre okazały się jej wiersze świadczy fakt, iż już 11 maja 2007 r. Kinga została zaproszona do odczytania miłośnikom literaturze swych tekstów na spotkaniu poświęconym promocji 2 numeru Pegaza Lubuskiego, który tej młodej, debiutującej, lecz jakże obiecującej poetce poświęcił sporo uwagi.

Kinga Mazur to prawdziwa dusza artystyczna. Interesuje się psychologią, pasjonuje
motoryzacja i twórczość Nicka Cave`a. Lubi szybką jazdę samochodem, zwierzęta, zespół Dżem. W wolnych chwilach czyta, spaceruje i tworzy. Literatura, jak twierdzi, jest dla niej ucieczką od codzienności, próbą odnalezienia siebie i odpowiedzi na pytania, które ją nurtują. Tę dziedzinę sztuki nazywa tyranką, lecz z przyjemnością oddaje się jej w niewolę.

Warto zaznaczyć, iż mimo swych 18 lat Kinga nie pisze o nieszczęśliwych miłościach, kwiatkach na łące czy pięknie otaczającego świata. W jej tekstach odnajdziemy nadzwyczajnie interesujące i dojrzałe spojrzenie narzeczywistość. Metaforyka i poetyckie obrazowanie zachwyca celnością i oryginalnym doborem słów.

Kinga twierdzi, iż wydarzenia ostatnich 2 miesięcy nie miałyby miejsca, gdyby nie życzliwość, lecz w pierwszej kolejności zainteresowanie i zaangażowanie wymienionych już tu postaci: nauczycielki j. polskiego – p. Iwony Grzegorek i Mistrza poetyckiego (jak go nazywa młoda pisarka) – ks. Marka Grewlinga.

Oboje opiekunowie rozpoczęli również dalsze poszukiwania poetyckich talentów
i okazało się, iż w murach tej małej szkoły jest jeszcze kilkoro młodych, lecz utalentowanych twórców. Aktualnie zakończono już prace powiązane z przygotowaniem do druku antologii młodych poetów Sulęcina, a precyzyjnie I L O im. A. Mickiewicza w Sulęcinie. Pomysłodawcami i realizatorami tego poetyckiego przedsięwzięcia są wymienieni wyżej opiekunowie