wiara chrześcijańska co to jest
Definicja: powołaniem słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Czym jest wiara chrześcijańska?

Słownik: Wielu z nas zastanawia się, czym tak naprawdę jest wiara? Czy społeczeństwo zwyczajnie przyzwyczaiło się do religii? Czy nadal istnieją ludzie z powołaniem?
Definicja: Leksykon j. polskiego mówi nam, że wiara to jest po pierwsze określona religia albo wyznanie, a również przeświadczenie, iż istnieją istoty albo zjawiska nadprzyrodzone. W czasie gdy, co my kojarzymy poprzez wyraz "wiara"?
Wiarę "nabywamy" od naszych rodziców. To właśnie matka i tata (i ew. rodzice chrzestni) powinni nas umacniać w wierze. Lecz której? Dla różnych wyznawców, różne religie są tymi właściwymi.
Jak wielu ludzi zostało zmuszonych do wyznawania takiej, a nie innej religii? Przypomnijmy sobie, jak to było, gdy byliśmy jeszcze dziećmi? Czy mama nie kazała wam chodzić do kościoła? Czy tatuś nie dawał wam pieniążków na tacę? Ile razy słyszeliśmy tekst: "Idź do kościółka, ponieważ nie wyjdziesz na podwórko do kolegów"? A przecież każdy ma prawo do wyboru religii.
Ile osób starszych chodzi do kościoła tylko po to, by sąsiedzi nie mieli o czym plotkować. Czy to istotne, co ludzie sądzą o naszej wierze? istotne jest, abyśmy my wiedzieli, w co wierzymy.
Ok. 1/3 ludności świata jest religii chrześcijańskiej. Lecz wystarczy popatrzeć na "wiernych" w kościele, by stwierdzić, iż przewarzająca część z nich się tam zwyczajnie nudzi, zamiast spędzać ten chwilę na modlitwie i rozmowie z Bogiem. Ile osób tak faktycznie wierzy w istnienie Boga? Tu pewnie wiele osób opowiedziało aby się po stronie wierzących. Lecz ile osób każdego dnia z nim rozmawia, spowiada się przynajmniej raz w miesiącu, ile ludzi uczestniczy co niedziela w mszy świętej i wreszcie, ile ludzi obchodzi każde święto kościelne? Paradoksalnie mała liczba!
Po co udawać wierzącego? Należy zastanowić się nad własnym życiem. Nad istnieniem istot nadprzyrodzonych. Nad Biblią. Rozważyć wszelakie za i przeciw. I wybrać religię, która w najwyższym stopniu odpowiada wewnętrznemu "ja". Trzeba żyć w zgodzie z swoją naturą, a nie zmuszać się do wiary