polityka miłości co to jest
Definicja: przewodni każdej młodej egzystencji. Niestety, coraz częściej to jest miłość.

Czy przydatne?

Co znaczy Polityka miłości.

Słownik: Nie ma nastolatka, który aby nie mówił o miłości. Jeżeli jednak znajdzie się taki co o niej nie mówi, to na pewno o niej marzy. Uczucia to temat przewodni każdej młodej egzystencji. Niestety, coraz częściej to jest miłość nieszczęśliwa.
Definicja: Niemal każdy wie jaki ma smak odrzucenie poprzez kochaną osobę. Świat się wtedy wali, znika chęć do życia, wszystko znajduje się za ciemną kurtyną. Jedyne co czujemy to smutek, gorycz upokorzenia. W głowie tłuką się pytania: „Dlaczego? Co jest ze mną nie tak? Przecież dałem wszystko co miałem najcenniejszego. Co złego zrobiłem?” Ten czas jest jednym z najtrudniejszych w życiu.

Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, iż między ludźmi nie rodzi się miłość, aczkolwiek jedno z nich oddałoby za to życie?

Można to sobie wyjaśniać jako użytek. Zwyczajnie tak miało być. Jednak byłoby to zbycie tematu, zakneblowanie uczuciom ust. Kochająca osoba nie przyjmie do informacje, iż nie zazna szczęścia, ponieważ tak chciały gwiazdy.

Może więc to jednak troska o drugą osobę? Przecież jeżeli jedno z nich nie kocha, to połączenie się byłoby katastrofą. Nie ma nic gorszego od udawania uczuć. Dowiedziawszy się, iż wszystko co do chwili obecnej działo się pomiędzy nim a ukochaną osobą było fikcją, człowiek doznaje największego upokorzenia, jakie tylko może się stać jego udziałem. Żal jest o sporo większy niż gdyby prawda miała wyjść na jaw przedtem. Czyli może troska? Lecz dlaczego osoby, które nie kochają, wymagają od drugiego, tak aby pozostał ich przyjacielem? Czy nie wiedzą, iż to wielkie cierpienie patrzeć na kogoś, kto nie chce być tą/tym jedynym/ą? Na osobę, która odrzuca największy dar serca, każąc równocześnie płacić sobie haracz przyjaźni?

Czy by z pewnością troska?

czyli może egoizm? Zastosowanie zakochanego do własnych celów. Dla przyjemności. Taki ofiarny człowiek może być bardzo przydatny. Jak wiadomo, miłość odbiera zmysł krytycyzmu w stopniu wybitnym, w szczególności w ocenie ukochanego. Minie dużo czasu zanim człowiek zorientuje się, iż jest używany.

przyczyny odrzucenia miłości są różne i chyba raczej zawsze będą aczkolwiek trochę owiane tajemnicą. Nie wiadomo, co siedzi w sercu drugiego człowieka. Zastanawiające jednak, iż jeżeli się właśnie nie wie, co ktoś ma w sercu, to czy rzeczywiście nasz wybór był dobry? Czy taka osoba zasługuje na nasze uczucie? Jedno nie podlega dyskusji. Wiele osób przeszło poprzez cierniowy ogród nieszczęśliwego zakochania. Czy aczkolwiek kilkudziesięciu tych wędrówek można było uniknąć?